Законодавство
Анонімний онлайн-іспит з державної мови
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою» від 27 жовтня 2023 р. № 1126.
Зокрема дію зазначеного Порядку поширено на іноземців та осіб без громадянства, які мають намір підтвердити свій рівень володіння українською мовою, та встановлено, що іспит проходить з використанням засобів інформаційно-комунікаційної системи «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою» у формі анонімного комп’ютерного онлайн-іспиту.
Письмова частина іспиту передбачає виконання тестових завдань та завдань відкритого типу (написання тексту на визначену тему), а усна – монологічне висловлювання.
Читайте також: Невиконання зобов’язань про складання іспитів на здобуття громадянства України стало підставою для його втрати
Тривалість іспиту для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, не може перевищувати 60 хвилин, а для осіб, які мають намір набути громадянство України, іноземців та осіб без громадянства, які мають намір підтвердити свій рівень володіння українською мовою, – 150 хвилин (з 1 січня 2024 р.).
Складення іспиту для громадян України здійснюється на безоплатній основі, а для іноземців та осіб без громадянства – за кошти таких іноземців та осіб або інших (фізичних та/або юридичних) осіб. Кошти, отримані за складення іспиту, зараховуються до доходів загального фонду державного бюджету. Розмір плати за складення іспиту для іноземців та осіб без громадянства становить три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.