Connect with us

Законодавство

Арешт з коштів військових зніматимуть у разі зупинення виконавчих дій

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо зняття арешту з коштів військовослужбовця у випадку зупинення вчинення виконавчих дій № 12064.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, якщо згідно з умовами служби проведення виконавчих дій неможливе чи на прохання стягувача, який проходить таку військову службу.

Читайте також: Порушення порядку повідомлення заставодавця про вимогу усунення порушення обтяженого зобов’язання є підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню

Ініціатори проекту вказують, що на практиці складається ситуація, за якої виконавче провадження підлягає зупиненню, однак, якщо, наприклад, було накладено арешт на кошти військовослужбовця, то такий арешт не знімається, оскільки у відповідних законодавчих положеннях такої вимоги немає.

З огляду на це, доповненням до ст. 34 Закону запропоновано передбачити, що у разі накладення арешту на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають у касах, на рахунках у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг та органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, на рахунки в цінних паперах, на електронні гроші, які зберігаються на електронних гаманцях в емітентах електронних грошей, виконавець не пізніше наступного робочого дня, коли йому стало відомо про обставини, зазначені в п. 1 ч. 1 цієї статті, зобов’язаний прийняти рішення про зняття такого арешту.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.