Connect with us

Законодавство

Банківські договори не міститимуть недобросовісних умов

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Положення про додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг» від 22 січня 2021 р. № 7.

Положення визначає додаткові вимоги до договорів про надання фінансових (банківських) послуг, включаючи індивідуальну частину договорів приєднання про надання фінансових послуг, що укладаються банками зі споживачами фінансових послуг, не визначених Цивільним кодексом України, Законом про кредитування, Законом про фінансові послуги та іншими законами України, які містять норми щодо договірних відносин у частині надання фінансових послуг.

Вимоги Положення поширюються на договори про надання споживачам фінансових послуг таких послуг:

– залучення у вклади (депозити) коштів та банківських металів;

– відкриття та ведення поточних рахунків, у тому числі в банківських металах, та рахунків умовного зберігання (ескроу);

– надання споживчого кредиту.

Водночас його вимоги не поширюються на публічну частину договорів приєднання про надання фінансових послуг.

Договори повинні містити повний опис послуги, що надається споживачу, зазначення наслідків невиконання або неналежного виконання банком обов’язків, інформацію про наявність у споживача права відмовитись або розірвати договір чи припинити за його вимогою зобов’язання за договором, перелік додаткових послуг банку та послуг третіх осіб, які споживач придбаває в межах договору, зазначення порядку інформування споживача про зміни в тарифах і умовах надання послуги, щодо якої укладено договір, та каналу інформування (якщо таке інформування передбачено законами України для відповідного виду договору) тощо.

Договори про надання послуги залучення у вклади (депозити) коштів повинні містити дату повернення вкладу (депозиту) споживачу [не стосується вкладів (депозитів) на вимогу], інформацію про наявність у споживача та в банку права продовження терміну дії вкладу (депозиту) тощо.

Договори про надання споживчого кредиту повинні містити умови, що дозволяють зміну процентної ставки або інших платежів, перелік та вартість додаткових послуг, що надаються банком під час укладення договору, з посиланням (гіперпосиланням для електронної версії договору) на всі тарифи та комісії, що підлягають сплаті за такі послуги тощо.

Положення (умови) договорів викладаються розміром шрифту не менше 11 друкарських пунктів.

Також забороняється включати до договорів недобросовісні норми, які обмежують права споживачів подати скаргу чи позов до суду, без інформування споживача змінювати умови договору, а також вимагати від споживача сплатити за ще не отримані за договором послуги тощо.

Банки України протягом трьох місяців із дня набрання чинності цією постановою мають привести свою діяльність у відповідність до вимог Положення.

Законодавство

До 3 років позбавлення волі за публічне невизнання факту збройної агресії РФ до України

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за загрозу національним інтересам та національній безпеці України в інформаційній сфері» № 5176.

Новою ст. 436-2 Кримінального кодексу України пропонується встановити, що публічне невизнання факту збройної агресії Російської Федерації до України, окупації Російською Федерацією частини території України і спроби Російською Федерацією легалізувати (визнати законною) анексію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, а також виготовлення та розповсюдження матеріалів із таким невизнанням – каратиметься штрафом від трьох до десяти тисяч н.м.д.г. або позбавленням волі на строк до двох років.

Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або якщо вони вчинені повторно, або з використанням засобів масової інформації, – каратимуться позбавленням волі на строк до трьох років.

Читати далі

Законодавство

Заходи з деокупації Криму визначать під час Саміту Кримської платформи

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» від 26 лютого 2021 р. № 78/2021, яким утворено Організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи.

Секретареві Ради національної безпеки і оборони України доручено підготувати проект Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а Кабінету Міністрів України:

1) розробити та затвердити у шестимісячний строк Стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022 – 2032 роки;

2) розробити та забезпечити виконання першочергових заходів щодо розвитку кримськотатарської мови, зокрема із затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки;

3) забезпечити інформування міжнародних партнерів України про заходи, здійснювані з розвитку кримськотатарської мови, у тому числі у контексті проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН на період 2022 – 2032 років Міжнародного десятиліття мов корінних народів та на майданчику Постійного форуму ООН з питань корінних народів;

4) забезпечити належний інформаційний супровід заходів щодо розвитку кримськотатарської мови.

Читати далі

Законодавство

Учасникам індустріальних парків компенсуватимуть 50% витрат на приєднання до електромереж

Опубліковано

on

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про індустріальні парки», спрямованих на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках» № 4416-1.

Проектом передбачається:

– визначення об’єктів, що можуть розміщуватися у складі індустріального парку;

– компенсація керуючим компаніям та ініціаторам створення індустріальних парків – суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків 50% витрат на підключення та приєднання до електромереж;

– компенсація учасникам індустріальних парків частини відсоткових платежів за кредитами;

– часткова компенсація інвестицій учасників індустріальних парків у створення виробництва, здійснених протягом перших трьох років господарської діяльності в межах індустріального парку, тощо.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Положення про додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг
||
№ Документа: 7
Дата прийняття: 22.01.2021
Дата набрання чинності: 27.01.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Положення про додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг
||
№ Документа: 7
Дата прийняття: 22.01.2021
Дата набрання чинності: 27.01.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає