Connect with us

Законодавство

Базові оклади суддів уніфікують відповідно до прожиткового мінімуму

Опубліковано

Комітет Верховної Ради з питань правової політики вніс пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки – див. Прожитковий мінімум і мінімальна зарплата не зростатимуть до 2027 р.

Зокрема розмір прожиткового мінімуму, що застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, має бути уніфікований з розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Читайте також: Фонд оплати праці помічників-консультантів нардепів пропонують істотно збільшити

Запропоновано й уточнити перелік заходів з реформування сектору правосуддя, які планується здійснити найближчим часом. Ідеться про оптимізацію мережі місцевих загальних судів, завершення кваліфікаційного оцінювання суддів, здійснення конкурсних процедур та добору суддів на основі удосконаленого законодавства, заповнення вакантних посад суддів, забезпечення передбачуваності, сталості та відкритості дисциплінарної практики щодо суддів, формування Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, покращення стану виконання судових рішень, збільшення видатків на виконання судових рішень на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя, удосконалення роботи Конституційного Суду України.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.