Connect with us

Законодавство

Бронювання від мобілізації

Опубліковано

У Верховній Раді пояснили, хто зможе його отримати за новим законом.

Як зазначив член профільного комітету ВРУ Федір Веніславський, є конкретні професії, які критично важливі для функціонування держави та суспільства, тому на них теж поширюватиметься бронювання, але цей перелік ще має затвердити Кабінет Міністрів України.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки вже два тижні як розглядає правки, що внесені після першого читання до нового законопроекту про мобілізацію (№ 10449). Тепер про те, хто зможе мати бронювання від мобілізації згідно із цим проектом закону.

За словами Ф. Веніславського в новому законопроекті дійсно передбачається бронювання не тільки для держслужбовців, а й низки інших професій, які критично важливі для функціонування держави та суспільства. «Ми дійшли консенсусу, що бронювання зберігатиметься для тих осіб, діяльність яких в економічній сфері є критичною для функціонування держави й органів державної влади, органів місцевого самоврядування, життєдіяльності населення. Але це визначатиметься детально постановою Кабінету Міністрів», — пояснив народний депутат.

Читайте також: До 10 років позбавлення волі за злочинний наказ або розпорядження

За словами парламентаря, щодо держслужбовців категорій «Б» та «В», то серед них може бути заброньовано до 50% військовозобов’язаних. «Ми також погодилися, що працівники в органах прокуратури, Бюро економічної безпеки, ДСНС, Службі судової охорони, працівники судів та інших правоохоронних органів матимуть можливість бути заброньованими. А щодо суддів, прокурорів — для них варто зберегти право на відстрочку, щоб вони не стали залежними від стороннього впливу та щоб не було паралічу судової та правоохоронної систем», — констатував Ф. Веніславський щодо аспірантів, то як було уточнено, право на відстрочку від мобілізації матимуть лише ті здобувачі вищої освіти, які роблять це в послідовному форматі, а також аспіранти контрактної форми.

Читайте також: Звільнення засуджених для військової служби за контрактом

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.