Законодавство
Будівлі органів державної влади підлягають моніторингу на енергоефективність
Набрав чинності наказ Міністерства розвитку громад та територій України «Про затвердження Порядку здійснення моніторингу досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади» від 28 жовтня 2024 р. № 1196.
Ним встановлено процедуру здійснення моніторингу стану досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади.
Згідно із затвердженим Порядком моніторинг стану досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади здійснюється на основі:
- даних енергетичних сертифікатів, використаних для розрахунку цільового показника економії за звітний період;
- даних енергетичних сертифікатів, виготовлених за результатами впровадження у будівлях органів державної влади енергоефективних заходів, впровадження яких завершено у звітному періоді;
- даних про енергоефективні заходи в будівлях органів державної влади, впровадження яких завершено у звітному періоді відповідно до переліку, наведеного у додатку 1 до цього Порядку.
Виготовлення енергетичних сертифікатів за результатами впровадження енергоефективних заходів у будівлях органів державної влади здійснюється відповідно до положень Закону України “Про енергетичну ефективність будівель”.
Читайте також: Відповідальність споживача за зірвані пломби на приладах обліку електроенергії
Органи державної влади подають до Держенергоефективності у паперовій та/або електронній формі відомості про реєстраційний номер та дату реєстрації енергетичного сертифіката будівлі в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва органу державної влади, виготовленого за результатами впровадження енергоефективних заходів.
У випадку впровадження енергоефективних заходів, за результатами яких не передбачається обов’язкове виготовлення енергетичного сертифікату, відповідні органи державної влади подають до Держенергоефективності у паперовій та/або електронній формі наступну інформацію:
- перелік та ефективність впроваджених енергоефективних заходів згідно з додатком 1 Порядку;
- коефіцієнт впровадження енергоефективних заходів.
Зверніть увагу на довідник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси