Connect with us

Законодавство

Членів наглядових рад трьох університетів відбиратимуть міжнародні експерти

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2024 р. № 1029, якою визначено механізм реалізації експериментального проекту щодо розвитку автономії деяких закладів вищої освіти.

Метою експериментального проекту є посилення ролі наглядової ради закладу вищої освіти, що бере участь в експериментальному проекті, у розв’язанні перспективних завдань розвитку такого закладу, залученні фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненні контролю за використанням зазначених ресурсів, в ефективній взаємодії закладу вищої освіти з державними органами та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, суспільно-політичними організаціями та суб’єктами господарської діяльності з питань розвитку та підвищення якості освітньої діяльності і конкурентоспроможності закладу вищої освіти.

Учасниками експериментального проекту визначаються заклади вищої освіти державної форми власності, які за рішенням вченої ради відповідного закладу вищої освіти прийняли рішення щодо участі в експериментальному проекті.

Читайте також: Поліція охорони в закладах освіти має фінансуватися з держбюджету – АМУ

Учасники експериментального проекту забезпечують досягнення таких цілей:

– збільшення кількості здобувачів вищої освіти;

– підвищення рівня оплати праці працівників шляхом зміни підходів до преміювання;

– підвищення середнього бала вступників за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, національного мультипредметного тесту, єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування, підвищення середнього бала за результатами єдиного державного кваліфікаційного іспиту серед здобувачів освіти відповідних спеціальностей;

– збільшення кількості освітніх програм, акредитованих Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, зокрема із визначенням «зразкова», кількості освітніх програм, акредитованих іноземними акредитаційними агентствами;

– збільшення позабюджетних надходжень у формі благодійних пожертв (благодійних грантів), замовлень від підприємств та організацій на провадження наукової, дослідницької, експертної діяльності, надходжень у формі іноземних грантів, зокрема з недержавних джерел.

Читайте також: Дуальна форма здобуття вищої освіти для підготовки фахівців з реабілітації

Для забезпечення реалізації експериментального проекту МОН утворює дорадчий орган – комітет з відбору членів наглядових рад учасників експериментального проекту у складі шести членів.

До складу комітету входять три особи, визначені МОН, і три особи, визначені МОН на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері вищої освіти відповідно до міжнародних договорів України.

Зазначені міжнародні організації можуть запропонувати МОН будь-яку кількість кандидатів до складу комітету або погоджують пропозицію щодо спільного списку кандидатів до складу комітету у складі не менше трьох осіб.

Завданнями комітету є:

– розгляд документів, поданих кандидатами на посаду члена наглядової ради учасника експериментального проекту для участі в конкурсному відборі;

– проведення співбесід з кандидатами;

– обрання з числа кандидатів членів наглядової ради учасника експериментального проекту відповідно до порядку, визначеного МОН;

– внесення МОН пропозицій щодо включення кандидатів на посаду члена наглядової ради;

– внесення МОН для затвердження проекту положення про наглядову раду;

– проведення кожного півроку оцінювання діяльності наглядових рад.

Також установлено, що:

– учасниками експериментального проекту є Національний авіаційний університет, Запорізький національний університет та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника;

– оплата діяльності членів наглядових рад учасників експериментального проекту, які не є суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», здійснюється за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших не заборонених законодавством джерел.

Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про реалізацію експериментального проекту щодо розвитку автономії деяких закладів вищої освіти
||
№ Документа: 1029
Дата прийняття: 06.09.2024
Дата набрання чинності: 07.09.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про реалізацію експериментального проекту щодо розвитку автономії деяких закладів вищої освіти
||
№ Документа: 1029
Дата прийняття: 06.09.2024
Дата набрання чинності: 07.09.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає