Connect with us

Законодавство

Чи з’явиться в Україні доброчесне лобіювання?

Опубліковано

Кабінет Міністрів схвалив законопроект щодо цивілізованого лобіювання, який спрямований на реалізацію рекомендацій Європейської Комісії щодо вступу України до ЄС. Про це повідомляє представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Читайте також: Нагальна потреба в комплексі заходів впливу на корупцію

У чому проблема?

Україна потребує створення прозорого ринку лобіювання. Очевидно, що він існує і зараз, але знаходиться в тіні, що породжує корупційні ризики. Ми після кожних виборів викидаємо «на смітник» людей, які можуть легально та прозоро представляти публічний інтерес різних бізнесових і соціальних груп, бо немає врегульованого ринку лобіювання. А ті ж бізнес-асоціації наразі не мають унормованої можливості лобіювати свої інтереси. Необхідно підсилити й громадські організації та дати їм законні механізми адвокації власних ініціатив.

Читайте також: Як працюватиме доброчесне лобіювання в Україні?

І от Кабінет Міністрів видав «на гора» цілий законопроект про лобізм. До речі, розробляло його Національне агентство з питань запобігання корупції.

Як це працює?

Як зазначив Т. Мельничук, проект закону має на меті: забезпечення правових засад лобіювання в Україні відповідно до міжнародних практик та стандартів; забезпечення нормативно-правового регулювання взаємодії посадових осіб із заінтересованими сторонами та суб`єктами лобіювання; встановлення прозорих механізмів діяльності суб`єктів лобіювання і посадових осіб та механізмів контролю за лобістською діяльністю. «Доопрацьований законопроект враховує пропозиції, надані коаліцією громадських організацій, зокрема в частині про адвокацію. Адвокація не є лобізмом і це чітко зафіксовано в проекті закону», – написав він.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.