Connect with us

Законодавство

Де і як розміщуватимуть дипломатичні представництва України ?

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розміщення, придбання, оренди, відчуження та особливостей будівництва об’єктів нерухомого майна для потреб закордонних дипломатичних установ України» від 17 липня 2019 р. № 645.

До об’єктів нерухомого майна закордонних установ віднесено будівлі, земельні ділянки, на яких вони розміщені та які будуть використовуватися в подальшому для будівництва.

Закордонні дипломатичні установи України можуть отримувати приміщення в результаті:

  • набуття об’єктів нерухомого майна у державну власність України (купівля, дарування, тощо);
  • обміну нерухомого майна;
  • оренди об’єктів.

Під час оцінки закордонних пропозицій, МЗС України враховуватиме ситуаційний план із зазначенням об’єктів у радіусі 1 кілометра;

  • схему інженерних мереж;
  • характеристики земельної ділянки;
  • характеристики будівлі; тощо.

Угода щодо купівля об’єкту укладатиметься лише після погодження з Урядом, який для цього створюватиме міжвідомчу робочу групу на чолі з державним секретарем МЗС.

Оренда об’єктів нерухомого майна відбувається дипломатичними установами за погодженням з МЗС.

Відчуження об’єктів відбуватиметься за умови втрати доцільності використання майна, зміни статусу або ліквідації установи. Передача новому власнику відбуватиметься лише після сплати ним повної суми коштів.

Будівництво нових споруд, здійснення благоустрою території, відбуватиметься лише за рішенням КМУ.

Проте для його ухвалення необхідно, щоб дипломатична установа внесла до МЗС пропозиції щодо започаткування будівництва об’єктів нерухомого майна для свого розміщення. Безпосередньо пошук та укладення договору з генеральним підрядником забезпечується закордонною дипломатичною установою.

Законодавство

Засуджені зможуть отримувати е-копії документів кримінального провадження

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проекти Законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4048 та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4049.

Як інформує Міністерство юстиції України, проектами передбачаються такі зміни до механізму звільнення осіб, засуджених до довічного позбавлення волі:

– звернення про зміну покарання можна подавати після відбуття 10 років ув’язнення;

– повинен бути підготовлений аргументований план реінтеграції ув’язненого у суспільство;

– суд матиме право замінити довічне позбавлення волі на строкове позбавлення волі від 15 до 20 років (тобто, мінімальний строк ув’язнення довічника буде 25 років: мінімум 10 років до звернення до суду, а потім додатково від 15 до 20 років ув’язнення).

«Кримінальне провадження в суді першої інстанції у випадках розгляду питання про заміну довічного позбавлення волі здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів. Так само під час виконання вироків здійснюється розгляд питання про заміну покарання у виді довічного позбавлення волі більш м’яким», – зазначив заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Крім того, проектами передбачено такі ключові зміни, як впровадження права засуджених на отримання електронних копій документів кримінального провадження, скасування окремих обмежень на проведення страйків у транспортній промисловості, зменшення випадків застосування адміністративного арешту та прискорення розгляду апеляцій на застосування адміністративного арешту (до трьох днів).

Читати далі

Законодавство

Процедуру оскарження адміністративних актів нарешті впорядкують

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні проект Закону «Про адміністративну процедуру».

Проектом передбачається:

– зобов’язання адміністративних органів обґрунтовувати свої рішення;

– наділення учасників адміністративних правовідносин суттєвими процедурними правами (право особи бути вислуханою до прийняття будь-якого індивідуального рішення, що може на неї негативно вплинути, та надати необхідні докази; право кожної особи на доступ до матеріалів справи, які її стосуються), що сприятиме реалізації громадянами конституційного права на звернення;

– встановлення вимог до форми та змісту адміністративних актів та правил набрання ними чинності;

– визначення процедури оскарження адміністративних актів у позасудовому порядку.

«Це по суті своєрідна інструкція: для органів влади – у який спосіб вони можуть взаємодіяти з громадянами, з юридичними особами, а для громадян – щодо чіткого викладення процедури оскарження рішень, дій або бездіяльності органів влади», – повідомив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

Читати далі

Законодавство

Положення Кодексу з процедур банкрутства узгодять з чинними законодавчими актами

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства».

«З дня введення в дію Кодексу розгляд відповідних справ здійснюється згідно з його положенням. Однак, провадження у справах, які на той момент перебували на стадії санації, продовжуються відповідно до Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Така норма передбачена самим Кодексом, проте допоки залишається неузгодженою з Господарським процесуальним кодексом України», – зауважила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

Проектом, зокрема узгоджуються положення деяких законодавчих актів із положеннями Кодексу у частині застосування термінології, посилань на законодавство щодо відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, що втратило чинність, виключення з тексту Кодексу некоректних або суперечливих норм.

Крім цього, узгоджуються положення щодо особливостей процедур банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50%.

Відповідні зміни вносяться до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Законів України «Про дорожній рух», «Про страхування», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про управління об’єктами державної власності», «Про Фонд державного майна України».

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку розміщення, придбання, оренди, відчуження та особливостей будівництва об`єктів нерухомого майна для потреб закордонних дипломатичних установ України
||
№ Документа: 645
Дата прийняття: 17.07.2019
Дата набрання чинності: 26.07.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку розміщення, придбання, оренди, відчуження та особливостей будівництва об`єктів нерухомого майна для потреб закордонних дипломатичних установ України
||
№ Документа: 645
Дата прийняття: 17.07.2019
Дата набрання чинності: 26.07.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає