Connect with us

Законодавство

Декларації суддів перед призначенням підлягатимуть спецперевірці

Дата публікації:

Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики розглянув низку законопроектів на предмет  антикорупційної експертизи — відповідності антикорупційному законодавству.

Комітет визнав таким, що відповідає антикорупційному законодавству, та рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям ЗУ «Про запобігання корупції» (реєстр. № 3448), внесений Кабінетом Міністрів України. Як зазначила голова комітету Анастасія Радіна, цей законопроект є суто технічним і приводить чинний Закон «Про судоустрій і статус суддів» у відповідність з Законом «Про запобігання корупції» в частині антикорупційних обмежень.

У свою чергу, заступник міністра юстиції Олександр Банчук зазначив, що Закон «Про судоустрій і статус суддів» діє з 2016 року, відтоді виникають певні неузгодженості при призначенні кандидатів на посади суддів та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Законопроект передбачає, що е-декларації кандидатів на посаду суддів та членів ВККСУ підлягатимуть спеціальній перевірці відповідно до Закону «Про запобігання корупції», а також містить положення, що кандидат на посаду судді чи члена Вищої кваліфкомісії суддів при призначенні на посаду має повідомити про роботу в цьому органі свого родича, якщо таке має місце.

Антикорупційний комітет також рекомендував комітету із питань правової політики, як головному, внести зміни в статтю 106 Закону «Про судоустрій і статус суддів», замінивши слова «суддя може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності» на «суддя підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності».

Під час розгляду ще одного законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№ 2597) на предмет відповідності антикорупційному законодавству голова комітету Анастасія Радіна висловила думку, що в ньому є потенційні корупційні ризики. Зокрема, в нормі, яка передбачає можливість отримувати суддями державні винагороди. «Це сприймається як потенційна можливість тиску на суддів і надання їм певних невиправданих переваг, оскільки, згідно із законом про державні винагороди, особи, які отримують державні відзнаки, можуть отримувати також певні пільги», — сказала Радіна, зауваживши, що проти призначення державних винагород суддям також виступає Венеціанська комісія. Свою позицію висловив й один із співавторів законопроекту, народний депутат Сергій Демченко. У підсумку комітет ухвалив рішення визнати законопроект № 2597 таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але містить корупційний чинник у частині можливості отримання суддями державних винагород, запропонувавши колегам з профільного комітету виключити цю норму із законопроекту.

Натомість антикорупційний комітет не побачив корупційних ризиків у законопроектах № 2353 (наголосивши на потребі чітко визначити механізм контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування габаритно-вагового контролю), № 2779 (із зауваженням щодо врегулювання норм законопроекту із Бюджетним кодексом України), а також 3023 та 3023-1.

За пропозицією народної депутатки Олени Мошенець, антикорупційний комітет прийняв звернення до профільного комітету щодо проекту Закону «Про внутрішній водний транспорт» (№ 11821-д), запропонувавши при підготовці до другого читання встановити рівні умови для всіх компаній, які беруть участь у тендері на днопоглиблювальні роботи, а також запросити на засідання представників Державної служби геології та надр України.

Джерело: Юридичний вісник України

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram