Connect with us

Законодавство

Декларації суддів перед призначенням підлягатимуть спецперевірці

Дата публікації:

Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики розглянув низку законопроектів на предмет  антикорупційної експертизи — відповідності антикорупційному законодавству.

Комітет визнав таким, що відповідає антикорупційному законодавству, та рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям ЗУ «Про запобігання корупції» (реєстр. № 3448), внесений Кабінетом Міністрів України. Як зазначила голова комітету Анастасія Радіна, цей законопроект є суто технічним і приводить чинний Закон «Про судоустрій і статус суддів» у відповідність з Законом «Про запобігання корупції» в частині антикорупційних обмежень.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

У свою чергу, заступник міністра юстиції Олександр Банчук зазначив, що Закон «Про судоустрій і статус суддів» діє з 2016 року, відтоді виникають певні неузгодженості при призначенні кандидатів на посади суддів та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Законопроект передбачає, що е-декларації кандидатів на посаду суддів та членів ВККСУ підлягатимуть спеціальній перевірці відповідно до Закону «Про запобігання корупції», а також містить положення, що кандидат на посаду судді чи члена Вищої кваліфкомісії суддів при призначенні на посаду має повідомити про роботу в цьому органі свого родича, якщо таке має місце.

Антикорупційний комітет також рекомендував комітету із питань правової політики, як головному, внести зміни в статтю 106 Закону «Про судоустрій і статус суддів», замінивши слова «суддя може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності» на «суддя підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності».

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Під час розгляду ще одного законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№ 2597) на предмет відповідності антикорупційному законодавству голова комітету Анастасія Радіна висловила думку, що в ньому є потенційні корупційні ризики. Зокрема, в нормі, яка передбачає можливість отримувати суддями державні винагороди. «Це сприймається як потенційна можливість тиску на суддів і надання їм певних невиправданих переваг, оскільки, згідно із законом про державні винагороди, особи, які отримують державні відзнаки, можуть отримувати також певні пільги», — сказала Радіна, зауваживши, що проти призначення державних винагород суддям також виступає Венеціанська комісія. Свою позицію висловив й один із співавторів законопроекту, народний депутат Сергій Демченко. У підсумку комітет ухвалив рішення визнати законопроект № 2597 таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але містить корупційний чинник у частині можливості отримання суддями державних винагород, запропонувавши колегам з профільного комітету виключити цю норму із законопроекту.

Натомість антикорупційний комітет не побачив корупційних ризиків у законопроектах № 2353 (наголосивши на потребі чітко визначити механізм контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування габаритно-вагового контролю), № 2779 (із зауваженням щодо врегулювання норм законопроекту із Бюджетним кодексом України), а також 3023 та 3023-1.

За пропозицією народної депутатки Олени Мошенець, антикорупційний комітет прийняв звернення до профільного комітету щодо проекту Закону «Про внутрішній водний транспорт» (№ 11821-д), запропонувавши при підготовці до другого читання встановити рівні умови для всіх компаній, які беруть участь у тендері на днопоглиблювальні роботи, а також запросити на засідання представників Державної служби геології та надр України.

Джерело: Юридичний вісник України

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Законодавство

Генпроектувальник об’єкта ядерно-енергетичного комплексу повертається

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону, який передбачає повернення статусу генерального проектувальника ядерної установки, уранового об’єкта та об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами.

Відповідні зміни передбачається внести до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Головні функції Генпроектувальника полягають у координації всієї інженерної та проектно-конструкторської діяльності на ядерно небезпечних об’єктах, а також забезпеченні виконання вимог ядерного законодавства України та інших нормативних документів при новому будівництві та модифікації енергоблоків АЕС та уранового об’єкта.

Міністерство енергетики України нагадало, що у 2000 р. були затверджені нові Загальні положення забезпечення безпеки атомних станцій, в яких було вилучено статус генерального проектувальника об’єкта ядерно-енергетичного комплексу та, як наслідок, функцій і відповідальності, які покладалися на відповідні організації.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Законодавство

Державна система обміну даними «Трембіта» стане доступною для бізнесу

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів прийняв постанову, відповідно до якої «Трембіта» стане доступною не лише держорганам, але й суб’єктам господарювання.

Міністерство цифрової трансформації України пояснило, що «Трембіта» об’єднує між собою електронні реєстри органів влади та забезпечує зв’язок між ними. Так відбувається обмін даними, що є необхідними для надання електронних послуг громадянам. Завдяки цьому для отримання тієї чи іншої послуги не потрібно надавати органам довідки, адже уся інформація вже є в реєстрах.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Завдяки ухваленій постанові бізнес зможе взаємодіяти з державними ресурсами, наприклад, отримувати відомості про пільговиків під час продажу квитків чи формування рахунків зі сплати комунальних платежів.

Крім того, «Трембіта» розв’яже проблему з комунікацією всередині великого бізнесу – тепер не потрібно створювати власну систему взаємодії, а можна під‘єднатися до «Трембіти».

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Законодавство

Переважне право викупу земельних ділянок матимуть аграрії, які на них роками працюють

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою внесено зміни до порядків ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також здійснення Мін’юстом контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

«Після відкриття ринку землі аграрії, які багато років працюють на земельній ділянці, отримають переважне право її викупу. Водночас всі угоди купівлі-продажу будуть перевірятися на дотримання вимог закону. Це рішення дасть можливість забезпечити коректну процедуру продажу та правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі», – прокоментувала заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

За її словами, постановою передбачені й інші новації щодо особливостей державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, які зокрема стосуються процедурних питань:

  • державної реєстрації заборони передачі емфітевзисом земельної ділянки сільськогосподарського призначення в оренду та припинення такої заборони;
  • державної реєстрації наміру власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення щодо продажу земельної ділянки;
  • державної реєстрації права оренди земельної ділянки, права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), набутого у результаті відчуження такого права її користувачем у випадках, передбачених законом, а також набутого на підставі рішення суду, у результаті примусового звернення стягнення на таке право користування чи у результаті спадкування;
  • відображення відомостей про обтяження речового права та інших пов’язаних із цим відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Окрім цього, удосконалюються механізми спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в реєстрах, проведення камеральних перевірок під час здійснення контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації, тестування на знання законодавства у цій сфері та оприлюднення інформації про результати такого тестування тощо.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram