Connect with us

Законодавство

Державна підсумкова атестація для учнів 4-го класу у 2024 р.

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 10092 щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 р.

Зокрема змінами до Закону України «Про вищу освіту» передбачається, що у 2024 р.:

1) прийом на навчання для здобуття вищої освіти здійснюється в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки без дотримання вимог цього Закону.

З 2024 р. не проводиться набір вступників для здобуття ступенів вищої освіти бакалавра та магістра за вечірньою та заочною формами здобуття освіти, а також для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра;

2) конкурсний відбір на навчання для здобуття ступеня вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, ступеня вищої освіти молодшого бакалавра здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та/або вступних випробувань 2022 – 2024 років, проведених з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання та творчого конкурсу (конкурсу фізичних здібностей) у передбачених законодавством випадках;

Читайте також: Для шкіл з виключно дистанційною формою навчання автобуси не закуповуватимуть

3) випробування для участі в конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, ступеня вищої освіти молодшого бакалавра включають українську мову, математику, історію України та предмет на вибір (фізика, хімія, біологія, іноземна мова, географія, українська література). Для вступників на відповідні спеціальності на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, ступеня вищої освіти молодшого бакалавра може додатково використовуватись єдине фахове вступне випробування з економіки та управління або аграрних наук.

Змінами до Закону України «Про фахову передвищу освіту» встановлюється, що у 2024 р. прийом на навчання до закладів фахової передвищої освіти здійснюється в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Крім того, змінами до Закону України «Про повну загальну середню освіту» пропонується:

1) здобувачів освіти, які завершують здобуття кожного рівня повної загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році, звільнити від проходження державної підсумкової атестації;

2) для учнів, які завершують здобуття початкової середньої освіти у 2024 р., провести державну підсумкову атестацію в режимі пілотування.

Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.