Connect with us

Законодавство

Державне гарантування якості оборонних закупівель – за стандартами НАТО

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2025 р. № 452, якою визначено механізм організації та проведення робіт з державного гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що відповідно до Закону України «Про оборонні закупівлі» закуповуються у вітчизняних суб’єктів господарювання для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони та суб’єктів господарювання (організацій) держав – членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО) і держав-партнерів під час реалізації зовнішньоекономічних договорів (контрактів) на закупівлю та постачання товарів, робіт і послуг оборонного призначення.

Читайте також: Для кваліфікації привласнення коштів шляхом зловживання службовим становищем суд має з’ясувати, чи ввірялися особі будь-які кошти, які потім були нею привласнені

Затвердженим Порядком, зокрема передбачено, що роботи з державного гарантування якості проводяться уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про оборонні закупівлі»:

– на етапі перед укладенням державних контрактів (договорів) – для підтвердження спроможності системи менеджменту якості учасників відбору забезпечити виконання вимог державних контрактів (договорів) щодо якості товарів, робіт і послуг у разі встановлення державним замовником вимог щодо державного гарантування якості;

– на етапі виконання державних контрактів (договорів) – для підтвердження дотримання вимог щодо якості товарів, робіт і послуг шляхом моніторингу функціонування системи менеджменту якості виконавця державного контракту (договору) з оборонних закупівель.

Під час реалізації зовнішньоекономічних договорів (контрактів) з експорту-імпорту товарів, робіт і послуг взаємне державне гарантування якості здійснюється за запитом уповноваженого органу держави-покупця до уповноваженого органу держави-постачальника на підставі міжнародних договорів щодо застосування системи взаємного державного гарантування якості, умов зовнішньоекономічних договорів (контрактів) та вимог стандартів із забезпечення (гарантування) якості. Обмін інформацією та взаємний зв’язок між уповноваженими органами держави-покупця та держави-постачальника здійснюється через органи, які визначені міжнародними договорами, або через органи військового управління, які мають відповідні повноваження здійснювати міжнародну комунікацію.

Читайте також: Невизначеність належності повітряного гвинта до товарів певної категорії має істотне значення для кваліфікації порушення правил вивезення або ввезення товарів військового чи подвійного призначення

Роботи з державного гарантування якості проводяться уповноваженим органом (представниками уповноваженого органу) у разі, коли державним замовником встановлено відповідні вимоги, проведено ідентифікацію, аналіз та оцінювання ризиків, за результатами яких виявлені ризики негативного впливу та доведено необхідність застосування механізму державного гарантування якості.

Державне гарантування якості включає такі основні роботи:

– встановлення вимог щодо державного гарантування якості за результатами ідентифікації та аналізу ризиків;

– формування запиту на проведення робіт з державного гарантування якості;

– розроблення плану заходів та робіт;

– оцінювання відповідності системи менеджменту якості учасника відбору (виконавця);

– моніторинг функціонування системи менеджменту якості виконавця;

– інспектування виробничих процесів;

– формування звітних матеріалів за результатами державного гарантування якості.

Під час проведення робіт з державного гарантування якості та після їх завершення уповноважений орган забезпечує зворотний зв’язок з державними замовниками та/або уповноваженими органами держав – членів НАТО і держав-партнерів. Зворотний зв’язок забезпечується шляхом документообігу, який здійснюється у паперовій або електронній (за наявності технічної можливості) формі (на адресу електронної пошти, засобами інформаційно-комунікаційної системи або на поштову адресу).

З метою забезпечення об’єктивності та неупередженості проведення окремих робіт з державного гарантування якості, зокрема оцінювання системи менеджменту якості учасника відбору (виконавця) на відповідність стандартам із забезпечення (гарантування) якості, моніторингу функціонування системи менеджменту якості виконавця під час виконання державного контракту (договору) та інспектування виробничих процесів, уповноважений орган у разі потреби може утворювати комісії з державного гарантування якості.

Дія цього Порядку не поширюється на контроль якості товарів, робіт і послуг, що здійснюється представництвами державних замовників у сфері оборони відповідно до Положення про представництва державних замовників у сфері оборони на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою від 21 жовтня 2009 р. № 1107.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку проведення робіт з державного гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення
||
№ Документа: 452
Дата прийняття: 15.04.2025
Дата набрання чинності: 22.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення робіт з державного гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення
||
№ Документа: 452
Дата прийняття: 15.04.2025
Дата набрання чинності: 22.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає