Законодавство
Державне регулювання цін на продовольчі товари припинене
За даними офіційного сайту Мінекономрозвитку, відомство продовжує виконувати План заходів щодо запобігання корупції.
Документ являє собою таблицю, в якій вказано розроблені та втілені заходи, а також індикатори виконання плану.
Наприклад, станом на 1 травня 2018 р. Планом намічено скасування державного регулювання цін на продовольчі товари як інструменту надмірного адміністративного тиску, що створює корупційні ризики.
Також наводяться дані про те, що зроблено на виконання цього завдання, а саме з 1 жовтня 2016 р. впроваджено пілотний проект щодо скасування державного цінового регулювання на продовольчі товари. Наразі урядом подано інформацію про результати реалізації пілотного проекту та пропозиції щодо удосконалення державного регулювання цін на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів.
Також, Урядом скасовано державне регулювання цін на продовольчі товари.
Станом на початок травня 2018 р. майже всі заходи за планом виконані, але виконання деяких триватиме й надалі.
Ще 5 жовтня 2016 р. Уряд своїм розпорядженням № 803-р затвердив заходи щодо запобігання корупції в органах виконавчої влади.
Документом передбачено:
- забезпечення участі громадськості в процесі аналізу, планування та впровадження заходів;
- оприлюднення на офіційних веб-сайтах детальних планів виконання заходів;
- звітування на засіданнях Кабміну про впровадження заходів та розміщення відповідних звітів на власних веб-сайтах кожні три місяці.
Для Мінекономрозвитку планом заходів було передбачено реалізацію декількох комплексних завдань:
- Підготовка та внесення на розгляд Кабміну проекту закону щодо лібералізації спеціальних санкцій до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності.
- Скасування державного регулювання цін на продовольчі товари як інструменту надмірного адміністративного тиску, що створює корупційні ризики.
- Перегляд типового контракту з керівниками державних підприємств та передбачення у ньому відповідальності за відсутність або несвоєчасне проведення аудитів фінансової звітності;
- Забезпечення призначення керівників особливо важливих суб’єктів господарювання державного сектору економіки шляхом проведення прозорих конкурсів на вакантні посади;
- Затвердження критеріїв та порядку створення наглядових рад і їх створення у 15 особливо важливих суб’єктах господарювання державного сектору економіки.
You must be logged in to post a comment Login