Connect with us

Законодавство

Держмайно не може бути витребувано від добросовісного набувача, якщо воно було продане на аукціоні

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності суб’єктів державного сектору економіки» від 1 грудня 2022 р. № 2792-IX.

Зокрема новою ст. 24-1 Господарського кодексу України унормовано, що продаж, найм (оренда) об’єктів державної та комунальної власності здійснюються на конкурентних засадах шляхом проведення електронних аукціонів (публічних торгів) у дворівневій електронній торговій системі з урахуванням особливостей, визначених законами.

Функціонування та розвиток електронної торгової системи (ЕТС) забезпечуються за рахунок плати на розвиток ЕТС, що становить 30 відсотків суми максимальної винагороди оператора електронного майданчика (плати за участь), якщо інше не встановлено законодавством.

Згідно з новим абзацом ч. 2 ст. 388 Цивільного кодексу України майно не може бути витребувано від добросовісного набувача, якщо воно було продане такому набувачеві на електронному аукціоні у порядку, встановленому для приватизації державного та комунального майна.

Читайте також: Відомостей про засновників, які припинили членство у ГО, не буде в ЄДР

Змінами до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» передбачено, що:

1) здійснюючи управління об’єктами державної власності, Кабінет Міністрів України встановлює порядок відчуження та передачі в оренду (найм) майна державних акціонерних товариств, 100 відсотків акцій у статутному капіталі яких перебувають у державній власності, на конкурентних засадах через електронну торгову систему, адміністрування якої здійснюється суб’єктом господарювання державного сектору економіки, визначеним відповідно до законів України «Про оренду державного та комунального майна», «Про приватизацію державного і комунального майна» (ч. 2 ст. 5 доповнено п. 28);

2) уповноважені органи управління відповідно до покладених на них завдань погоджують передачу в оренду (найм) та/або відчуження майна державних акціонерних товариств, 100 відсотків акцій у статутному капіталі яких перебувають у державній власності, що здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України відповідно до п. 28 ч. 2 ст. 5 цього Закону (ч. 1 ст. 6 доповнено п. 39).

Окрім цього, внесено зміни до розд. II «Прикінцеві положення» Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», Закону України «Про акціонерні товариства».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності суб`єктів державного сектору економіки
||
№ Документа: 2792-IX
Дата прийняття: 01.12.2022
Дата набрання чинності: 28.03.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності суб`єктів державного сектору економіки
||
№ Документа: 2792-IX
Дата прийняття: 01.12.2022
Дата набрання чинності: 28.03.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає