Законодавство
Держпідприємства зможуть використовувати гуманітарну та благодійну допомогу для надання платних послуг
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо удосконалення відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги державними та комунальними підприємствами № 12250.
Новим пунктом примітки до ст. 201-2 Кримінального кодексу України передбачається встановити, що вчинення службовими особами або працівниками державних та комунальних підприємств, у статутному фонді яких відповідно державна чи комунальна частка перевищує 50 відсотків або становить величину, що забезпечує державі чи територіальній громаді право вирішального впливу на господарську діяльність такого підприємства, дій щодо продажу або використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги з метою отримання прибутку під час реалізації такими підприємствами життєво важливих функцій та/або послуг, визначених Законом України «Про критичну інфраструктуру», не є діями, передбаченими цією статтею, і не тягне за собою кримінальну відповідальність.
«Метою проекту є вдосконалення інститутів національного кримінального законодавства в частині забезпечення права використання державними та комунальними підприємствами техніки та обладнання, отриманих від міжнародних партнерів в якості гуманітарної та благодійної допомоги, для надання послуг населенню та отримання оплати за надані послуги», – йдеться у пояснювальній записці до проекту.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.