Законодавство
Держслужбовці можуть розпорядитися грошовою допомогою на випадок своєї загибелі
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 2 квітня 2024 р. № 375.
Зокрема новими абзацами п. 2 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 р. № 1396, передбачено, що особа, зазначена у ч. 1 ст. 1 Закону № 2980-IX, має право скласти в письмовій довільній формі на випадок своєї загибелі (смерті) особисте розпорядження про виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю особі (особам) за її вибором, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках.
Незалежно від змісту особистого розпорядження малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (непрацездатний вдівець), непрацездатні батьки загиблої (померлої) особи, зазначеної в ч. 1 ст. 1 Закону, мають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю в розмірі 50 відсотків частки, яка належала б кожному з них у разі призначення і виплати такої допомоги за відсутності особистого розпорядження.
Читайте також: Скорочено чисельність працівників секретаріатів КМУ, Уповноваженого із захисту державної мови і НКЦПФР
Справжність підпису на особистому розпорядженні засвідчує командир/керівник підрозділу/керівник органу, в якому особа, зазначена у ч. 1 ст. 1 Закону, служить/працює, або нотаріус.
Оригінал особистого розпорядження протягом трьох робочих днів передається командиру/керівнику підрозділу/керівнику органу, в якому особа, зазначена у ч. 1 ст. 1 Закону, служить/працює, для зберігання в її особовій справі.
Особа, зазначена у ч. 1 ст. 1 Закону, має право в будь-який час скасувати особисте розпорядження або скласти нове.
Кожне нове особисте розпорядження скасовує дійсність попереднього.
Заборонено розголошувати зміст особистого розпорядження до встановлення факту загибелі (смерті) особи, яка його склала.
У разі загибелі (смерті) особи, зазначеної у ч. 1 ст. 1 Закону, засвідчена командиром/керівником підрозділу/керівником органу, в якому така особа служила/працювала, або нотаріусом копія особистого розпорядження видається членам сім’ї, зазначеним у ч. 3 ст. 1 Закону.
Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси