Connect with us

Законодавство

Десантникам нараховуватимуть пільгові пенсії

Набрав чинності наказ Міністерства оборони України «Про деякі питання обчислення вислуги років на пільгових умовах військовослужбовцям, військова служба яких пов’язана із стрибками з парашутом» від 10 червня 2019 р. № 307.

Інструкцією визначено спосіб зарахування військовим, служба яких пов’язана з систематичними стрибками з парашутом, окремих періодів служби до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах.

Зокрема військовим ЗСУ до вислуги років зараховується 1 місяць служби за 1,5 місяця – на посадах у:

 • повітрянодесантних;
 • аеромобільних / високомобільних десантних військах;
 • десантно-штурмових військах;
 • військових частинах спеціального призначення;
 • розвідувальних центрах;
 • морській піхоті; тощо.

На такі ж умови можуть розраховувати військові на посадах, пов’язаних із систематичним виконанням стрибків з парашутом, а саме – у розвідувальному органі Міноборони, Головному оперативному управлінні Генштабу ЗСУ, Командуванні Військово-Морських Сил / Сухопутних військ ЗСУ, оперативних командуваннях та армійських корпусах, військових навчальних закладах з підготовки осіб офіцерського складу для аеромобільних, високомобільних десантних, десантно-штурмових військ, та ін.

Зарахування вислуги на пільгових умовах проводитиметься у випадку виконання військовими річних норм стрибків з парашутом, зокрема з 1 січня 2019 р.:

 • віком до 30 років – 5 стрибків;
 • віком від 30 до 40 років – 4 стрибки;
 • віком від 40 до 45 років – 3 стрибки;
 • віком 45 років і старше – 2 стрибки.

Для військових, які у поточному році досягли віку, що дає право для зміни мінімальної норми стрибків, норма, що дає право на обчислення вислуги років служби на пільгових умовах для призначення пенсії, визначатиметься за старшою віковою групою.

До загальної кількості стрибків з парашутом будуть зараховані всі виконані стрибки, пов’язані з виконанням плану бойової підготовки, включно зі стрибками в період показових занять, військових випробувань повітрянодесантної техніки і змагань, що проводяться за планом бойової підготовки.

Якщо військовий отримав поранення під час здійснення стрибків, що підтверджено військово-лікарськими комісіями, та унаслідок цього його визнано непридатним до військової служби терміном від 6 до 12 місяців, річні норми будуть зараховані в поточному році на пільгових умовах незалежно від виконання ним встановлених норм стрибків.

Законодавство

Два державних агентства у сфері мистецтва об’єднали

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері культури» від 27 травня 2020 р. № 434.

Уряд перейменував Державне агентство з питань мистецтв на Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти та ліквідував Державне агентство з питань мистецької освіти.

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти.

Основними завданнями Держмистецтв є:

 • реалізація державної політики у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти;
 • внесення на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозицій щодо формування державної політики у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти.

Читати далі

Законодавство

Затверджено нову Особову картку державного службовця

Набрав чинності наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження форми Особової картки державного службовця» від 19 травня 2020 р. № 77-20.

Затверджено форму Особової картки державного службовця та встановлено, що:

 • Особова картка заповнюється в електронній формі українською мовою у називному відмінку без скорочень;
 • відомості, зазначені у пунктах 1 – 10 Особової картки, заповнює державний службовець, а відомості, зазначені у пунктах 11 – 18, – працівник служби управління персоналом;
 • до Особової картки та додатків до неї за потреби може додаватись необхідна кількість рядків та сторінок;
 • за наявності у державному органі інформаційної системи управління людськими ресурсами Особова картка зберігається в особовій справі у такій інформаційній системі (з проставленням кваліфікованого електронного підпису);
 • за відсутності у державному органі інформаційної системи управління людськими ресурсами заповнена Особова картка друкується та зберігається в особовій справі (з використанням власноручного підпису);
 • зміна відомостей в Особовій картці здійснюється шляхом їх оновлення в інформаційній системі управління людськими ресурсами або заміни відповідних сторінок в роздрукованій формі.

Також, наказом НАДС від 19 травня 2020 р. № 76-20, який набрав чинності 5 червня 2020 р., визнано таким, що втратив чинність, НАДС «Про затвердження форми Особової картки державного службовця та Інструкції щодо її заповнення» від 5 серпня 2016 р. № 156.

Читати далі

Законодавство

Законсервовані в’язниці продадуть

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» № 3591, який дозволить не тільки продавати законсервовані в’язниці, але й використовувати 70% надходжень від продажу на нове будівництво і реконструкцію старої в’язничної інфраструктури.

Пропонується внести зміни до ст.ст. 29, 30 Бюджетного кодексу України, якими   віднести до доходів загального фонду (30 %) та спеціального фонду (70 %) Державного бюджету України кошти, одержані від продажу відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» нерухомого майна Державної кримінально-виконавчої служби України, що безпосередньо не забезпечує виконання встановлених законодавством завдань і функцій.

«На сьогодні у нас існує 27 законсервованих в’язниць, використовувати які, наприклад, для розвантаження слідчих ізоляторів, неможливо. Крім того, за останні три роки наповнення в’язниць скоротилось і стабілізувалось приблизно на рівні 35 тис осіб. Зважаючи на це, сьогодні ми вважаємо за доцільне закрити у 2020 році 9 установ виконання покарань і «донаповнити» відповідні по режиму тюрми, оптимізуючи таким чином видатки на тюремну систему», – пояснив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Кошти, які надійдуть до спеціалізованого фонду бюджету, будуть спрямовані на проведення будівництва, реконструкції (реставрації) та капітального ремонту об’єктів Державної кримінальної-виконавчої служби України».

«Завдяки продажу законсервованих в’язниць, яких у нас надлишок, ми зможемо винести старі слідчі ізолятори за межі міст або у промзону, підвищити стандарти утримання ув’язнених та дотримання їхніх прав та зменшити витрати на поточне утримання СІЗО завдяки енергоефективності та відсутності потреби у постійних ремонтах», – каже Міністр юстиції.

Таким чином, реалізація цього законопроекту сприятиме поліпшенню умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту, в установах виконання покарань без додаткового залучення коштів з державного бюджету та зменшить витрати на утримання закритих установ.

Ознайомитися з Проектом «Створення сучасних слідчих ізоляторів в Україні за рахунок закритих в’язниць» можна за посиланням.

Читати далі

В тренді

Про деякі питання обчислення вислуги років на пільгових умовах військовослужбовцям, військова служба яких пов`язана із стрибками з парашутом
||
№ Документа: 307
Дата прийняття: 10.06.2019
Дата набрання чинності: 27.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.08.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 876/33847
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про деякі питання обчислення вислуги років на пільгових умовах військовослужбовцям, військова служба яких пов`язана із стрибками з парашутом
||
№ Документа: 307
Дата прийняття: 10.06.2019
Дата набрання чинності: 27.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.08.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 876/33847
Внутрішній номер документа: Немає