Законодавство
Digital Object Identifier має бути присвоєний кожному науковому твору
6.02.2018 В Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства освіти і науки України від 15 січня 2018 р. № 32, яким затверджено Порядок формування Переліку наукових фахових видань України.
Відтепер під час включення до Переліку наукові фахові видання отримують відповідну категорію (в чинній редакції такої норми немає):
- категорія «А» присвоюється науковим фаховим виданням, включеним до міжнародних наукометричних баз даних Web of Science Core Collection та/або Scopus;
- категорія «Б» присвоюється іншим науковим фаховим виданням, які відповідають вимогам цього Порядку;
- категорія «В» присвоюється всім науковим фаховим виданням, включеним до Переліку на день затвердження цього Порядку.
Порівняно з чинними Порядком, розширено вимоги до наукових видань для їх включення до Переліку:
- мати ISSN-номер, що використовується для ідентифікації видання;
- присвоювати кожному опублікованому матеріалу міжнародний цифровий ідентифікатор Digital Object Identifier;
- мати web-сайт видання з українським та англійським інтерфейсами;
- розміщувати на платформі «Наукова періодика України» в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського НАН України та в Національному репозитарії академічних текстів у разі відкритого доступу електронних копій видання (в чинній редакції – тільки на сайті Національної бібліотеки);
- виконувати якісне незалежне рецензування поданих для публікації матеріалів;
- забезпечити включення до профільних міжнародних наукометричних баз даних, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.
З 6-и до 7-и осіб збільшено кількість учених (докторів наук), які входять до складу редакційної колегії видання. При цьому кожен з них повинен мати не менше трьох публікацій за останні п’ять років.
Водночас визнається таким, що втрачає чинність, чинний Порядок, затверджений наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17 жовтня 2012 р. № 1111.
You must be logged in to post a comment Login