Законодавство
Діяльність тимчасових слідчих комісій ВР – за законом, а не Регламентом
Президент підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» від 19 грудня 2019 р. № 400-ІХ з його пропозиціями.
Законом визначаються порядок створення та роботи, повноваження тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України.
Відповідно до Закону, тимчасова слідча комісія Верховної Ради України – колегіальний тимчасовий орган парламенту, що утворюється з числа народних депутатів для парламентського контролю шляхом проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес.
Слідча комісія не може утворюватися з питань:
- здійснення правосуддя судом;
- встановлення наявності чи відсутності вини особи у вчиненні кримінального правопорушення;
- питання, яке є предметом діяльності утвореної Верховною Радою України іншої слідчої комісії.
Члени слідчої комісії та утворені нею робочі групи здійснюють перевірку фактів та обставин як безпосередньо у місцях їхнього виникнення, так і шляхом витребування відповідних документів і матеріалів, отримання показань, пояснень. Результати розслідування оформлюються у письмовому звіті.
Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України – це колегіальний тимчасовий орган парламенту, що створюється з числа народних депутатів для підготовки й попереднього розгляду питань, а також для підготовки та доопрацювання проектів законів та інших актів Верховної Ради на правах головного комітету, якщо предмет правового регулювання таких проектів не належить до предметів відання комітетів, що існують.
You must be logged in to post a comment Login