Connect with us

Законодавство

Для розподілу гуманітарної допомоги створять окрему комісію

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо гуманітарної допомоги» від 12 лютого 2019 р. № 10038.

У Законі «Про гуманітарну допомогу» планується надати нове визначення поняттю цієї допомоги. Так, під терміном «гуманітарна допомога» розумітиметься цільова благодійна допомога від вітчизняних та іноземних донорів, яка надаватиметься її отримувачам в Україні або за кордоном у вигляді товарів, коштів, послуг.

До переліку можливих отримувачів гуманітарної допомоги планують віднести, зокрема, представництва неурядових організацій інших держав, міжнародних неурядових організацій, іноземних урядових організацій в Україні.

Юридичні особи, які безпосередньо отримують допомогу, позбудуться можливості розподіляти її між іншими юридичними особами. Таку заборону введуть до ст. 3 Закону.

Буде збільшено кількість суб’єктів впливу на прийняття певних рішень спеціально уповноваженими органами з питань гуманітарної допомоги (Мінсоцполітики, Рада міністрів АР Крим, міські держадміністрації). Ними ураховуватимуться результати розгляду позицій делегованих представників від МОЗ, Мінекономрозвитку, Мінфін, Міноборони, Мінсоцполітики, МТОТ, МВС, ДФС, НБУ, СБУ та інших держорганів.

Також Уряд повинен буде затвердити Положення про Комісію з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України та її персональний склад.

Мінсоцполітики визнаватиме гуманітарною допомогою вантажі вагою більш як 10 тон.

Згідно з уточненням у ст. 6 Закону до гуманітарної допомоги не  належатимуть предмети розкоші та інші товари, роботи, послуги, визначені Урядом, предмети, що мають історичну цінність, дорогоцінні метали та підакцизні товари, крім авто, що надходять у період проведення антитерористичної операції та заходів із забезпечення нацбезпеки для МВС, ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, ДПС, тощо, а також транспортні засоби спеціального та спеціалізованого призначення для закладів охорони здоров’я та органів місцевого самоврядування.

Запропоновано нову редакцію ст. 3-2 Закону «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів», за якою дія ст. 2 (щодо митного оформлення та першої реєстрації авто) не поширюватиметься на транспортні засоби, які ввозитимуться до України тимчасово, з метою транзиту, під час переселення громадян на постійне місце проживання до України, у період проведення антитерористичної операції та заходів із забезпечення нацбезпеки, а також на авто спеціального та спеціалізованого призначення.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.