Законодавство
Для випускників шкіл з неслов’янськими мовами навчання встановили адаптивний поріг
Вступив в дію наказ Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання» від 7 грудня 2018 р. № 1353.
Основні зміни внесено до Порядку, затвердженого наказом МОН від 10 січня 2017 р. № 25.
Розділ III Порядку доповнено новим п. 5, за яким учасники ЗНО з особливими освітніми потребами, які здобувають загальну освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов, або мовою корінних народів – мають право на адаптацію процедури переведення тестових балів, отриманих за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури. Адаптація застосовується у разі:
- подання особою, яка здобула повну середню освіту в закладах загальної освіти України, документів, зазначених у пп. 5 п. 3 розділу IV Порядку № 25;
- підтвердження закладом освіти України інформації про мову навчання випускників системи середньої освіти поточного навчального року, відповідно до абз. 2 пп. 1 п. 9 розділу IV цього Порядку.
У відповідності до вищевказаних змін, п. 3 розділу IV доповнено новим пп. 5 щодо необхідності подачі окремими категоріями осіб заяви про потребу в розумному пристосуванні тестових балів та довідки, яка засвідчує факт навчання особи не слов’янською мовою, виданої закладом освіти, у якому особа отримала атестат.
Також визначено обов’язком закладу освіти , згідно з новим абз. 2 пп. 1 п. 9 розділу IV, додавати реєстр осіб та відомості про мову навчання, якщо у поточному році наявні випускники з особливими (мовними) освітніми потребами.
Для забезпечення адаптації експертна комісія з визначення рейтингової оцінки встановлює окремо адаптивний поріг «склав/не склав», який не повинен перевищувати та має бути не меншим за 0,5 значення звичайного порога.
Адаптивний поріг також установлюватиметься так, щоб відсоток осіб з особливими мовними потребами, які не подолають адаптивний поріг, був не меншим за відсоток учасників ЗНО із Закарпатської, Одеської та Чернівецької областей з числа випускників закладів середньої освіти поточного навчального року, які здобувають освіту українською, польською, російською мовами та не подолали звичайний поріг (новий п. 14 розділу VII).
You must be logged in to post a comment Login