Законодавство
До 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна – за невиконання правоохоронцем рішення суду
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності працівників правоохоронних органів за невиконання судових рішень» № 3121.
Як зазначає у пояснювальній записці ініціатор законопроекту, народний депутат А. Яценко, незважаючи на встановлення кримінальної відповідальності за ухилення від виконання судового рішення, на практиці найбільше порушень зазначеної норми Кримінального кодексу України вчиняються саме особами, які повинні забезпечувати правопорядок – працівниками правоохоронних органів (прокурорами, керівниками органів досудового розслідування, слідчими).
На зазначених осіб покладені функції держави щодо забезпечення всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінальних правопорушень та притягнення до відповідальності винних осіб. При цьому, всупереч покладених обов’язків, поширеною є бездіяльність зазначених осіб під час виконання судових рішень в рамках саме кримінального провадження.
У зв’язку з цим запропоновано доповнити Кримінальний кодекс України статтею 382-1, якою встановити кримінальну відповідальність за невиконання працівником правоохоронного органу вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню, та передбачити відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.
За ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднані з вимаганням неправомірної вигоди, – позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років, з конфіскацією майна.