Законодавство
До 12 років позбавлення волі за е-шахрайство
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо встановлення відповідальності за електронно-комунікаційне шахрайство № 10190.
Зокрема новою ст. 190-1 Кримінального кодексу України пропонується встановити, що електронно-комунікаційне шахрайство, тобто протиправне збирання, зберігання, обробка та використання персональних даних, інформації, яка містить банківську таємницю, у тому числі індивідуальну облікову інформацію, реквізити платіжного інструменту, платіжної картки, код авторизації, з метою заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою з використанням електронної комунікації та/або технічних засобів електронних комунікацій, – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Читайте також: Іноземні юридичні особи можуть не реєструватися в ЄСІТС
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті вчинені в умовах воєнного або надзвичайного стану або якщо вони вчинені організованою групою, – караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Крім того, Кримінальний кодекс України запропоновано доповнити ст. 255-4 «Створення, керівництво електронно-комунікаційною шахрайською організацією, а також участь у ній» і 255-5 «Залучення до участі у електронно-комунікаційній шахрайській організації».