До 3 років позбавлення волі за публічну наругу над українською мовою - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

До 3 років позбавлення волі за публічну наругу над українською мовою

Дата публікації:

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту української мови як державної» № 5670.

Новою ст. 338-1 Кримінального кодексу пропонується встановити, що публічна наруга над українською мовою карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років.

Законодавство

Сільгоспвиробникам на меліорованих землях надаватимуть держпідтримку

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі» від 11 жовтня 2021 р. № 1070.

Згідно з затвердженим Порядком державна підтримка у вигляді бюджетної дотації надається сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям, які використовують меліоровані землі, та:

– щодо яких не порушено справ про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

– які не мають на перше число місяця, в якому приймається рішення про включення до розподілів бюджетних коштів сільгосптоваровиробника, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Фермерам гірських і поліських районів надаватимуть грошову допомогу

Бюджетні кошти надаються сільгосптоваровиробнику з урахуванням пов’язаних з ним осіб в сумі не більше ніж 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Бюджетні кошти спрямовуються для надання державної підтримки у вигляді бюджетної дотації сільгосптоваровиробникам на безповоротній основі у розмірі до 25 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, але не більше як:

– 7500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням без урахування вартості поливної техніки;

– 19500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням з урахуванням вартості поливної техніки;

– 18750 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для краплинного зрошення.

Читайте також: Фермерам відшкодують втрати через надзвичайні ситуації до 4700 грн на 1 га

Державна підтримка надається для реконструкції існуючих та/або будівництва нових систем за введені в експлуатацію внутрішньогосподарські зрошувальні системи з використанням зрошення дощуванням (матеріали, засоби, дощувальна техніка, канали, трубопроводи нижчого рівня, інша запірна арматура) або краплинного зрошення (матеріали, засоби) у період з 1 листопада попереднього року по 31 жовтня поточного року.

На обладнання, матеріали, роботи з будівництва і встановлення систем краплинного зрошення, вартість яких була частково компенсована за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, державна підтримка у вигляді бюджетної дотації сільгосптоваровиробникам не надається.

Для надання державної підтримки Мінагрополітики утворює комісію, яка є постійно діючим органом, затверджує її склад, положення про неї, форму заявки та реєстру, що формуються відповідно до цього Порядку.

Читайте також: Ринок землі. Які проблеми чекають на фермерів і як врятувати середній клас?

Для отримання державної підтримки сільгосптоваровиробники подають до 1 грудня у паперовому або електронному вигляді до Мінагрополітики такі документи:

– заявку на отримання бюджетних коштів із зазначенням у ній номера і дати документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;

– довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

– відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою, актуальні на дату подання заявки;

– типову форму № ОЗ-1 «Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів» (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році, зокрема обладнання) – для часткового відшкодування вартості будівництва об’єктів;

– типову форму № ОЗ-2 «Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів» – для часткового відшкодування вартості реконструкції об’єктів;

– засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію паспорта проекту та копію кошторисної частини проектної документації;

– письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання.

Читати далі

Законодавство

Професійні стандарти розроблятимуть за оновленим Порядком

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 р. № 373» від 11 жовтня 2021 р. № 1063, якою оновлено Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів.

Читайте також: Кваліфікаційні центри акредитуватиме за оплату нове агентство

Тепер новий Порядок розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів, зокрема:

– дозволяє розробляти професійні стандарти на нові професії, які відсутні в Класифікаторі професій;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– передбачає, що якщо професійний стандарт застарів, то його можна переглянути;

– визначає, що Національне агентство кваліфікацій – суб’єкт перевірки професійних стандартів та вестиме Реєстр заявок на розроблення професійних стандартів;

– встановлює, що Мінекономіки у строк, що не перевищує одного місяця, затверджує професійний стандарт.

За словами Голови Національного агентства кваліфікацій Юрія Баланюка, НАК уже веде Реєстр професійних стандартів, ознайомитись з яким можна за посиланням.

Нагадаємо, професійні кваліфікації, здобуті в інших країнах, визнаватиме кваліфікаційний центр

Читати далі

Законодавство

Субвенцію на розвиток мережі ЦНАП отримають ще 23 громади

Опубліковано

on

От

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 р. № 619» від 20 жовтня 2021 р. № 1253-р, яким перерозподілено субвенцію на розвиток мережі ЦНАП у 2021 р., – кошти отримають на 23 громади більше.

«Громади отримають кошти на реалізацію своїх проектів за рахунок економії субвенції, за результатами тендерів, а це 14,5 млн грн. Загальна сума лишається незмінна – 231 млн грн», – повідомили у Мінцифрі.

Читайте також: Новий сервіс ЦНАПів

Так, додатково отримають фінансування громади Вінницької, Івано-Франківської, Чернігівської, Хмельницької, Волинської, Тернопільської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської областей.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Все про ЦНАПи – на одній платформі

З них 4 громади отримають 8,7 млн грн на будівництво та реконструкцію, а 19 – 6,7 млн грн на облаштування та обладнання приміщень ЦНАП.

Нагадаємо, органи місцевого самоврядування можуть надавати фіндопомогу адміністраторам ЦНАП.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link