Connect with us

Законодавство

До 7 років позбавлення волі за незаконний обіг дерев, чагарників або деревини

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини № 9665.

Зокрема новою ст. 246-1 Кримінального кодексу України пропонується встановити, що перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини, законність походження яких не підтверджується, вчинене у значному розмірі, – карається штрафом від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або вчинені у великому розмірі, – караються штрафом від десяти до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Під значним розміром у цій статті слід розуміти обсяг дерев, чагарників або деревини, який становить більше ніж п’ять кубічних метрів, а під великим розміром більше ніж десять кубічних метрів.

Читайте також: Мільярди «під ногами», або Скільки недоотримують місцеві бюджети щороку?

Окрім того, Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачено доповнити ст. 65-2, згідно з якою перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини у невеликому розмірі, законність походження яких не підтверджується, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від вісімдесяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шестисот до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під невеликим розміром у цій статті слід розуміти обсяг дерев, чагарників або деревини, який становить більше ніж один кубічний метр.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.