Законодавство
До 7 років тюрми за контрабанду агрохімікати, що вбивають бджіл
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва» від 14 лютого 2019 р. № 10052.
За контрабанду незареєстрованих засобів захисту рослин, агрохімікатів, ветеринарних препаратів відповідно, пропонується увести покарання позбавленням волі на строк від 3 до 7 років (зміни до ст. 201 Кримінального кодексу України).
За незаконну порубку медоносних дерев або чагарників на громадянина чекатиме обмеженням чи позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
КК планується доповнити новою ст. 274-1 щодо потрави бджіл.
У випадку приховування чи надання неправомірно інформації фізичним або юридичним особам, які займаються бджільництвом, або органу місцевого самоврядування щодо виникнення загрози бджолам під час застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів та якщо це призвело до загибелі бджолиних сімей і завдало істотної шкоди, то на особу очікує штраф від 3 тис до 5 тис н.п.м. доходів громадян або обмеженням волі на строк до 2 років, з можливим позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 2 років.
Якщо суб’єкт господарювання або фізична особа порушить регламент застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів та це призведе до потрави бджіл, то такі дії каратимуться штрафом від 5 тис до 10 тис н.п.м. доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Санкція у вигляді обмеженням або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років зможе бути застосована у разі повторності вищевказаних дії чи у разі застосування незареєстрованих засобів захисту рослин чи агрохімікатів.
Кодекс України про адміністративні правопорушення також поповнитися, зокрема, новою ст. 83-2, згідно з якою за транспортування, зберігання, застосування чи торгівлю засобами захисту рослин або агрохімікатами, які не пройшли підготовки і не мають відповідного посвідчення та виданого допуску, громадян каратимуть штрафом від 100 до 500 н.п.м. доходів громадян, а посадових осіб – від 500 до 1 000 н.п.м. доходів громадян.
За роздрібну торгівлю ветеринарними препаратами поза закладами ветеринарної медицини або ветаптеками на особу накладуть штраф від 500 до 1 000 н.п.м. доходів громадян з конфіскацією таких препаратів і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього правопорушення (ст. 164-19).
У Законі «Про бджільництво» зазначать, що у разі виявлення небезпечних захворювань бджіл, потрави або загибелі бджолиних сімей ветеринарно-санітарне обслуговування, діяльність зі встановлення факту загибелі бджіл та лабораторне дослідження (експертиза) для таких пасік проводитиметься безоплатно.
Фізичним особам – підприємцям або власникам пасік, що зареєстровані та яких внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, отримуватимуть державну підтримку для захисту та розвитку бджільництва. Розмір дотаційних коштів складатиме 50% від загальної суми документально підтверджених витрат щодо забезпеченням якості бджолопродукції.
Суб’єкти, які застосовують засоби захисту рослин чи агрохімікати, будуть зобов’язані завчасно, але не пізніше ніж за 3 доби до початку обробки, письмово повідомляти про заплановане застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів органи місцевого самоврядування, а також пасічників (за допомогою SMS-повідомлення), пасіки яких знаходяться на відстані не менше 10 км від місця обробітку.
You must be logged in to post a comment Login