Законодавство
До Координаційної ради з проблем судової експертизи ввійдуть експерти з недержавних установ
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо консультативно-дорадчих органів» від 29 квітня 2020 р. № 323.
Пункт 4 Положення про Координаційну раду з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 1994 р. № 778 викладено у новій редакції, якою визначено, що склад Ради формується з числа представників заінтересованих державних органів, керівників державних спеціалізованих установ, які провадять судово-експертну діяльність, а також судових експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ і мають стаж практичної роботи судового експерта не менше п’яти років.
Персональний склад Ради затверджується наказом Мін’юсту за поданням заінтересованих державних органів та громадських організацій судових експертів (не більше однієї особи від громадської організації судових експертів).
Члени Ради працюють на громадських засадах.
Пункт 3 Порядку атестації та державної реєстрації методик проведення судових експертиз, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2008 р. № 595 викладено у новій редакції, якою визначено, що методики розробляються державними спеціалізованими установами, визначеними ст. 7 Закону України «Про судову експертизу», та судовими експертами, які не є працівниками зазначених установ. У разі потреби до розроблення методик залучаються провідні фахівці з відповідних галузей знань за їх згодою.
Вимоги щодо оформлення методик судовими експертами, які не є працівниками спеціалізованих установ, визначаються Мін’юстом.