Законодавство
До машинного журналу риболовного судна відомості вноситимуть щогодини
Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження деяких форм суднових документів та правил їх ведення на риболовних суднах, що підлягають нагляду класифікаційного товариства» від 27 вересня 2018 р. № 460.
Ним затверджено форму суднового журналу риболовного судна та форму машинного журналу риболовного судна з механічним двигуном, що підлягає нагляду класифікаційного товариства. Такі форми представлені у вигляді порожніх таблиць, що заповнюються із зазначенням типу і назви судна, типу і потужності головного двигуна, власника судна та ін.
Затверджені й правила ведення суднового і машинного журналів, де вказано, що судновий журнал є основним офіційним документом, у якому безперервно відображаються відомості про діяльність судна, що підлягає нагляду класифікаційного товариства, у тому числі події навігаційного характеру; а машинний журнал відображає відомості про роботу головного двигуна та інших суднових механізмів, дії суднового персоналу (екіпажу) із забезпечення роботи й обслуговування суднових механізмів.
Журнали ведуться у паперовому вигляді на риболовних суднах, при чому судновий журнал має вміщувати не менше ніж 200 сторінок книжкового розвороту формату А3, а машинний – не менше ніж 200 сторінок альбомного розвороту формату А3.
Капітани суден зобов’язані забезпечити нумерації сторінок та скріплення журналу шляхом прошнурування та їх скріплення на останній сторінці гербовою печаткою капітана відповідного морського рибного порту.
Записи в журналах мають виконуватись мовою, встановленою судновласником чи фрахтувальником, чітко і розбірливо кульковою ручкою синього або чорного кольору.
Судновий журнал веде вахтовий помічник капітана судна, а машинний журнал веде вахтовий механік, який вносить відомості до журналу станом на початок кожної години.
Визначено й особливості заповнення таких журналів. Зокрема у графі «Події» вахтовий помічник капітана зазначає дії персоналу (екіпажу) судна з підготовки судна до виходу в рейс, готовність судна до виходу, кількість членів персоналу судна (екіпажу), час прийому та здавання вахти, положення гвинта регульованого кроку, тощо.
You must be logged in to post a comment Login