Законодавство
До щорічного тестування з фізпідготовки допускають 70-річних учасників
Набрав чинності наказ Міністерства молоді та спорту України «Про затвердження тестів і нормативів для осіб, щорічне оцінювання фізичної підготовленості яких проводиться на добровільних засадах, Інструкції про організацію його проведення та форми Звіту про результати його проведення» від 4 жовтня 2018 р. № 4607.
Інструкцією вказано, що графік проведення тестування затверджується керівниками центральних та місцевих органів виконавчої влади та розміщується на їхніх сайтах за 14 днів до дня проведення оцінювання.
Аби взяти участь у тестування, треба подати заявку за встановленою формою (додаток 2) до органу виконавчої влади за місцем проживання особисто або поштою (звичайною чи електронною).
У заявці зазначаються ПІБ, стать, дата народження, місце проживання, контактний телефон, адреса електронної пошти; основне місце роботи; спортивне звання (за наявності); спортивний розряд (за наявності); перелік обраних тестів.
До заявки додаються копія документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи; форма первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого»; згода на обробку персональних даних.
До тестування допускаються учасники, які систематично займаються фізичною культурою і спортом, у тому числі самостійно, пройшли медичне обстеження не раніше ніж за 14 днів до дня проведення тестування і допущені до нього лікарем,
Система тестування для учасників складається із тестів та розрахунку величини, на підставі якої оцінюється ступінь відповідності маси людини її зросту.
Так, тести і нормативи, які додаються окремим документом до наказу, представлені у таблиці, де напроти кожної з дисципліни зазначено стать особи та норми результатів, які оцінюються балами. Наприклад якщо чоловік віком від 21 до 25 років пробіг задану дистанцію у 3 км за 13 хв 30 сек. – 4 бали. Таблиці поділені по вікових категоріях. Тобто віком від 21 до 25 років – своя таблиця результатів; 26 – 30 років; і так до 60 років з кроком у 5 років для кожної з вікової категорії окремі таблиці. Найстарша вікова категорія – від 61 до 70 років.
Тестування проводиться протягом двох днів: перший день – на силу ніг, розрахунок ІМТ і витривалість; другий день – на силу рук, силу м’язів тулуба, гнучкість.
Підсумкова оцінка рівня фізичної підготовленості складається за сумою набраних балів, одержаних за виконання тестів. Підсумкові оцінки щорічного оцінювання порівнюють зі шкалою результатів виконання тестів і нормативів для осіб зрілого віку (21 – 70 років) за формою, наведеною у додатку 4.
Разом з тим втратив чинність наказ Міністерства від 15 грудня 2016 р. № 4665.
You must be logged in to post a comment Login