Законодавство
До заяви про примусове виконання не потрібно надавати квитанцію сплати авансу
Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України» від 16 липня 2019 р. № 2165/5.
Новою редакцією п. 3 розділу ІІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мінюсту від 2 квітня 2012 р. № 512/5, встановлено, що під час подання заяви про примусове виконання рішення до органу ДВС чи до приватного виконавця більше не потрібно додавати квитанцію про сплату авансового внеску. Оригінал/дублікат виконавчого документа додається як і раніше.
Також конкретно визначено що має містити заява про примусове виконання рішення, зокрема, назву і дату видачі виконавчого документа; ПІБ стягувача; дату народження та адресу місця проживання чи перебування стягувача; реквізити рахунку для отримання стягнутих з боржника грошових сум, тощо.
Також у заяві стягувач має право зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення.
Новою редакцією п. 2 розділу VI визначено що входить до мінімальних та додаткових витрат виконавчого провадження.
Зокрема мінімальні витрати складаються з плати за користування автоматизованою системою виконавчого провадження та витрат, пов’язаних з винесенням постанов про відкриття виконавчого провадження; стягнення виконавчого збору; тощо.
До витрат, пов’язаних з винесенням постанов, входять витрати на виготовлення постанов та супровідних листів до них; пересилання постанов (конверти, знаки поштової оплати, тощо).
Розмір понесених додаткових витрат визначатиметься виконавцем на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум, який має винести постанову про визначення розміру додаткових витрат.
За новою редакцією п. 3 розділу VI виконавець зобов’язаний підготувати звіт про використання авансового внеску, в якому навести перелік витрат, здійснених за рахунок авансового внеску, із зазначенням сум коштів, сплачених на фінансування кожної з витрат.
Якщо витрати виконавчого провадження буде здійснено за рахунок авансового внеску стягувача, то такі кошти будуть перераховані стягувачу як повернення авансового внеску за рахунок стягнутих з боржника витрат виконавчого провадження.