Connect with us

Законодавство

Доброчесність кандидата у Вищу раду правосуддя перевірятиме Етична рада

Опубліковано

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» № 5068, який, зокрема передбачає:

– порядок утворення та діяльності Етичної ради;

– повноваження Етичної ради щодо встановлення відповідності кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності та надання органу обрання (призначення) списку кандидатів, рекомендованих для обрання (призначення) на посаду члена Вищої ради правосуддя, що має містити кількість кандидатур, яка щонайменше вдвічі перевищує кількість вакантних посад членів Вищої ради правосуддя.

До складу Етичної ради входитимуть 6 осіб: три особи – з числа суддів або суддів у відставці, визначені Радою суддів України, та три особи – визначені міжнародними організаціями, з якими Україна протягом щонайменше останніх трьох років співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції та/або у сфері судової реформи.

Після затвердження персонального складу Етичної ради, протягом трьох місяців вона має провести оцінювання чинних членів Вищої ради правосуддя на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності, за результатами якого Етична рада може рекомендувати відповідному органу, який обрав (призначив) члена Вищої ради правосуддя, звільнити його.

Крім того, визначено порядок діяльності Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя як самостійного структурного підрозділу, призначення дисциплінарних інспекторів за результатами конкурсу, їх правовий статус та обсяг повноважень.

«Посилення якості добору кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя, зокрема проведення попередньої перевірки потенційних кандидатів та встановлення їх відповідності критеріям професійної етики та доброчесності, а також проведення одноразового оцінювання відповідності чинних членів ВРП таким критеріям – це ті зобов’язання, які взяла на себе Україна в рамках реалізації Меморандуму про макрофінансову допомогу ЄС. І на вирішення саме цих завдань спрямований ухвалений проект Закону. До того ж він дасть змогу підвищити інституційну спроможність Вищої ради правосуддя, повернути суспільну довіру до органів суддівського врядування зокрема та судової влади загалом», – прокоментував заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

Відповідні зміни вносяться до Законів України «Про Регламент Верховної Ради України» та «Про Вищу раду правосуддя».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.