Законодавство
Додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи можуть встановлювати громади
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» від 22 березня 2021 р. № 230.
Зокрема змінами до п. 3 постанови КМУ р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на території регіонів, де встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, дозволяється:
- проведення заходів з оцінювання якості освіти (пробного зовнішнього незалежного оцінювання, зовнішнього незалежного оцінювання, вступних випробувань з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання тощо), здійснення яких належить до завдань Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів (пп. 6);
- діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. У разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки під час оздоровчої зміни робота такого закладу триває до кінця зазначеної зміни з дотриманням протиепідемічних заходів (пп. 13).
Змінами до п. 3-5 на території регіонів, де встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, дозволяється:
- проведення заходів з оцінювання якості освіти (пп. 7);
- діяльність продовольчих ринків (пп. 9);
- відвідування закладів освіти особами, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти (пп. 10).
Водночас, новими підпунктами 3-5 забороняється:
- проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації (з винятками);
- робота підвісних канатних доріг;
- перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Також встановлено, що на території регіонів, де установлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, забороняється:
1) за окремим рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним та залізничним транспортом у межах відповідних регіонів, крім транзитних перевезень та перевезень:
- легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування дітей віком до 14 років;
- службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції;
- пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них лабораторно підтвердженого негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 48 годин до дня поїздки.
2) за окремим рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – посадка пасажирів в автомобільний чи залізничний транспорт, який забезпечує сполучення між регіонами, крім посадки пасажирів до поїздів спеціальних залізничних рейсів у внутрішньому сполученні, рішення щодо яких приймається у кожному конкретному випадку перевізником за заявками обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за погодженням з Міністерством інфраструктури та Міністерством охорони здоров’я; запровадження інших альтернативних обмежень, у тому числі обмеження заповнюваності транспортних засобів, виходячи з епідемічної ситуації в конкретних регіонах.
Доповненням до п. 3-2 визначено, що на території окремих територіальних громад у межах регіонів, на яких установлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, рішенням місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановлюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, які не передбачені п. 3 цієї постанови, у разі наявності таких ознак:
- кількість виявлених нових випадків COVID-19 протягом останніх семи днів на території окремої територіальної громади перевищує 70;
- кількість виявлених нових випадків COVID-19 протягом останніх семи днів перевищує кількість випадків за аналогічний період на 50 та більше відсотків.