Законодавство
Додаткові вимоги до кредитних договорів небанківських фінансових установ

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Положення про додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про надання коштів у позику (споживчий, фінансовий кредит)» від 3 листопада 2021 р. № 113.
Затверджене Положення визначає додаткові, не визначені Цивільним кодексом України, Законом про кредитування, Законом про фінансові послуги та іншими законами України, які містять норми щодо договірних відносин у частині надання фінансових послуг, вимоги до договорів про надання фінансових послуг, уключаючи індивідуальну частину договорів приєднання про надання фінансових послуг, що укладаються між споживачами фінансових послуг та небанківськими фінансовими установами.
Читайте також: Заборонено укладати договори перестрахування з резидентами держави-агресора
Вимоги цього Положення поширюються на договори про надання споживачам таких послуг:
1) надання коштів у позику, у тому числі і на умовах фінансового кредиту;
2) надання споживчого кредиту.
При цьому його вимоги не поширюються на публічну частину договорів приєднання про надання фінансових послуг (публічна пропозиція кредитодавця).
«Положення передбачає окремі норми щодо змісту договору, способу викладення тексту договору, порядку підписання договору, що укладається у вигляді електронного документа, а також встановлює заборону включати до змісту договору недобросовісні умови», – пояснили у НБУ.
Читайте також: Для учасників фінансового ринку уведено єдину систему ідентифікації
Небанківським фінансовим установам України, які відповідно до законів України мають право надавати кошти в позику (споживчий, фінансовий кредит), доручено протягом трьох місяців із дня набрання чинності цією постановою привести свої договори у відповідність до вимог Положення.
Законодавство
Банки для виплат працівникам бюджетних установ не змінюватимуть протягом воєнного стану

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення виплат пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ протягом дії воєнного стану» від 13 травня 2022 р. № 588, якою:
1) зупинено на період дії воєнного стану дію постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1231 «Про затвердження Порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ» в частині механізму визначення та вимог до банків, у яких одержувачам пенсій, грошової допомоги, заробітної плати у бюджетній установі відкриваються поточні рахунки, через які здійснюються їх виплати;
Читайте також: Документи про структуру власності банку можна подавати в е-формі
2) встановлено, що перелік банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, сформований станом на 24 лютого 2022 р., є актуальним та до нього не вносяться зміни протягом періоду дії воєнного стану.
Постанова діє до дня припинення чи скасування воєнного стану.
Законодавство
Акредитація медзакладів продовжується автоматично

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. № 765» від 13 травня 2022 р. № 592, якою встановлено, що:
1) на період дії воєнного стану акредитація закладів охорони здоров’я не проводиться;
Читайте також: Спрощено розподіл медичних товарів для захисників України
2) акредитаційні сертифікати, строк дії яких закінчується в період дії воєнного стану або закінчився за три місяці до дня введення воєнного стану, продовжують діяти протягом 12 місяців з дня припинення або скасування воєнного стану.
Законодавство
Меддопомогу пораненим бійцям за кордоном надаватимуть згідно з місцевим законодавством

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1079» від 13 травня 2022 р. № 593, якою доручено Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ вжити заходів до направлення громадян України з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, для лікування за кордон.
Читайте також: Спрощено розподіл медичних товарів для захисників України
Порядок надання військовослужбовцям, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, медичної допомоги або проведення медико-психологічної реабілітації в іноземних закладах охорони здоров’я визначається законодавством держав, в яких вони перебувають на лікуванні.
-
Законодавство2 дні тому
Воєнний стан продовжать ще на 90 діб
-
Законодавство4 дні тому
Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси
-
Законодавство5 днів тому
Доступ до земельного кадастру в умовах воєнного стану
-
Законодавство5 днів тому
Землевпорядники не вноситимуть до кадастру відомості про земельні ділянки під час воєнного стану
-
В Україні5 днів тому
Зарахування учнів проводитимуть до початку 2022/23 навчального року
-
Законодавство2 дні тому
Дітей, тимчасово переміщених на мирні території або за межі України, облікують