Законодавство
Договори підряду в капітальному будівництві: оновлено загальні умови укладення та виконання
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» від 22 листопада 2024 р. № 1334.
Змінами до Загальних умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 р. № 668, зокрема уточнено, що договір підряду, що укладається відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», повинен відповідати вимогам, наведеним у ст. 41 цього Закону.
Договірна ціна у договорі підряду може бути приблизна (динамічна) або тверда. Договірна ціна є твердою, якщо інше не встановлено договором.
Договірна ціна визначається на основі кошторису з урахуванням вимог ч. 2 ст. 7 Закону України «Про ціни і ціноутворення».
Не дозволяється передача проектної документації, склад та зміст якої не відповідає будівельним нормам, а зміст – завданню на проектування.
Забезпечення матеріальними ресурсами стороною, на яку такий обов’язок покладено договором підряду, здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку» та проектної документації.
Читайте також: Створення на прибудинковій території багатоквартирного житловому будинку певних об’єктів має проводитися тільки за згодою співвласників
Організація виконання робіт повинна відповідати проектно-технологічній документації (проект організації будівництва та проект виконання робіт), склад і зміст якої визначається будівельними нормами.
Підрядник у порядку, визначеному договором підряду, веде і передає замовнику після завершення робіт документи про виконання договору підряду.
Роботи та матеріальні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів у галузі будівництва, обов’язковість застосування яких передбачена нормативно-правовими актами або будівельними нормами.
Приймання-передача закінчених робіт (об’єкта будівництва) проводиться у порядку, встановленому цими Загальними умовами та договором підряду.
Якщо договором підряду передбачено проведення попередніх випробувань закінчених робіт (об’єкта будівництва) або таке випробування викликане характером цих робіт, їх приймання-передача проводиться у разі позитивного результату попереднього випробування.