Connect with us

Законодавство

Допомога за шкоду від агресії рф: упроваджено виплату різниці у разі встановлення вищої групи інвалідності

⚡ LEXINFORM AI | ОГЛЯД СТАТТІ
Закон №4793-IX розширює можливості отримання грошової допомоги працівниками критичної інфраструктури, які постраждали через агресію рф, зокрема, і після війни. Він передбачає доплату між сумами одноразової допомоги у разі підвищення групи інвалідності, пов'язаної з виконанням обов'язків у зоні бойових дій. Також внесені зміни до прикінцевих положень Закону.

Набрав чинності Закон України від 25 лютого 2026 р. № 4793-IX – див. Грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, спричинену агресією рф, працівники критичної інфраструктури зможуть отримати і після війни.

Читайте також: Грошове забезпечення військовослужбовця, який був у полоні, виплачене його колишній дружині понад розмір аліментів, підлягає стягненню як безпідставно набуте майно

Водночас, якщо особі, зазначеній у ч. 1 ст. 1 Закону України від 20 березня 2023 р. № 2980-IX, під час наступного оцінювання повсякденного функціонування встановлено вищу групу інвалідності у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних з виконанням посадових (службових, професійних, трудових) обов’язків у період військової агресії російської федерації проти України в районах проведення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, за її зверненням виплачується різниця між сумою одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, визначеною цим Законом, та раніше отриманою сумою.

Внесено й зміни до ст. 6 «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Закону України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров`ю, завдану працівникам об`єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України»
||
№ Документа: 4793-IX
Дата прийняття: 25.02.2026
Дата набрання чинності: 13.03.2026
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Закону України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров`ю, завдану працівникам об`єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України»
||
№ Документа: 4793-IX
Дата прийняття: 25.02.2026
Дата набрання чинності: 13.03.2026
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає