Законодавство
Допуски до ядерних установок оновлюватимуть кожні 7 років
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1997 р. № 1471 і від 26 квітня 2003 р. № 625» від 3 квітня 2019 р. № 273.
За уточненням у абз. 1 п. 6 Порядку проведення спеціальної перевірки для надання фізичним особам допуску до виконання особливих робіт на ядерних установках, з ядерними матеріалами, радіоактивними відходами, іншими джерелами іонізуючого випромінювання, затвердженому постановою Уряду № 1471, допуск до виконання особливих робіт надається згідно з наказом Голови СБУ не лише керівникам центральних органів виконавчої влади, а відтепер і підприємств, функції з управління та контроль за діяльністю яких здійснюються Кабміном.
Допуск не надається керівникам та працівникам підприємств, що використовують джерела іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування, та джерела іонізуючого випромінювання V категорії (абз. 6 п. 6).
Відтепер кожні 7 років має формуватися новий перелік посад, робота на яких потребує допуску до виконання особливих робіт (новий абз. 4 п. 15).
Працівники відтепер не будуть заповнювати анкету у двох примірниках, та картку перевірки відомості про себе та близьких родичів – батьків, дружину (чоловіка), рідних братів, сестер, дітей віком старше 16 років (зміни до п. 17).
Новою редакцією п. 19 визначено, що у разі переходу фізичної особи, яка мала допуск, на роботу до іншого підприємства, керівник останнього подає за попереднім місцем роботи особи запит щодо надіслання її облікової картки та листа ознайомлення.
Наказ про надання допуску видаватиметься особі відтепер протягом 14 робочих днів, а не 5 днів як було раніше, після надходження позитивного висновку за результатами спеціальної перевірки.
Зменшено строк дії допуску ІІ та ІІІ категорії з 10 та 15 років на 7 та 10 років відповідно (абз. 2 п. 22).
У разі надання негативного висновку за результатами спецперевірки, повторний запит може бути надісланий не раніше, ніж через 6 місяців з дня надходження висновку.
У Порядку визначення рівня фізичного захисту ядерних установок, затвердженому постановою № 625, уточнено, що до захищеної зони належать відтепер і оточені бар’єром радіоактивні відходи I категорії, об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами I категорії, відпрацьоване ядерне паливо; а до зони контрольованого доступу – розміщені за межами захищеної зони споруди, де розташовуються, зокрема, джерела іонізуючого випромінювання I – ІІІ категорії (п. 4).
You must be logged in to post a comment Login