Законодавство
Дозволено використовувати валюту для платежів без ліцензії. Але не всім
Набрала чинності постанова правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 20 липня 2018 р. № 83.
Змінами до п. 1.5 глави 1 Положення від 14 жовтня 2004 р. № 483 встановлено, що використання валюти як засобу платежу без ліцензії дозволяється, окрім іншого, якщо ініціатором або отримувачем за валютною операцією є міжнародна фінансова організація (МФО) за кредитними договорами, договорами позики, укладеними між міжнародною фінансовою організацією та резидентами-позичальниками.
А згідно зі змінами до абз. 2 п. 3 Порядку від 19 травня 2014 р. № 286 МФО має право проводити операції з емісії облігацій також за рахунок коштів у гривнях, одержаних нею від продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України або одержаних як кредит від уповноваженого банку-кредитора за укладеним між ними кредитним договором.
Також, п. 2 постанови правління НБУ від 23 червня 2015 р. № 409 тепер визначає, що резидент-позичальник здійснює перерахування коштів в іноземній валюті на користь нерезидента-кредитора за операціями, після унесення змін до реєстрації Кредитного договору, які обумовлені здійсненням його пролонгації, а пакет документів, що подається до уповноваженого банку має разом з Кредитним договором містити:
- додатковий договір, що передбачає пролонгацію строку погашення основного боргу за Кредитним договором;
- документи, що підтверджують фінансування кредиту/позики за рахунок коштів, отриманих від розміщення цінних паперів, а також перебування цінних паперів у лістингу на фондових біржах за межами України.
Зміни внесені також до Положення від 17 червня 2004 р. № 270 та Положення від 10 серпня 2005 р. № 281
You must be logged in to post a comment Login