Законодавство
Дружнє врегулювання спору до 500 євро може підписати Уповноважений у справах ЄСПЛ
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 553 і від 31 травня 2006 р. № 784» від 14 серпня 2019 р. № 709.
Зокрема, у новій редакції викладено Порядок забезпечення представництва України під час розгляду справ у Європейському суді з прав людини, затверджений постановою Уряду від 29 квітня 2004 р. № 553.
Уповноважена особа у справах Європейського суду з прав людини на підставі отриманих матеріалів від органів влади, підприємств, і т.ін., формуватиме позицію по справі та направлятиме її до Суду. Якщо Судом буде прийнято рішення про проведення слухань, Уповноважена особа готуватиме пропозиції щодо складу делегації та вноситиме подання до КМУ.
Доповнено, що засідання робочої групи, яка збиратиметься для вирішення питання щодо доцільності залучення юридичних радників, експертів для забезпечення представництва України в Суді, вважатиметься правомочним, якщо на ньому будуть присутні більше половини її членів.
На підставі рішення міжвідомчої робочої групи Уповноважений зможе підписувати угоду/декларацію про дружнє врегулювання спору, якщо сума за угодою або односторонньою декларацією не перевищуватиме 5 000 євро.
Якщо сума відшкодування або сума за декларацією буде більшою, згоду на підписання угоди/декларації надаватиме Кабінет Міністрів України
Підписана угода щодо дружнього врегулювання спору або одностороння декларація надсилаються до Суду.
За уточненням п. 1 Постанови № 784 Мінюст виконуватиме функції координатора виконання рішення Європейського суду з прав людини та інформуватиме про хід виконання рішень Комітет міністрів Ради Європи.
Задля цього Уповноважений зможе звертатись із запитами до державних органів, підприємств, організацій і ін. із запитами щодо надання інформації про стан виконання рішень Суду (уточнено пп. 3 п. 6).