Connect with us

Законодавство

Експортерів агропродукції верифікуватимуть

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2023 р. № 1132, якою визначено механізм реалізації експериментального проекту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану, що передбачає формування переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів, що класифікуються за кодами згідно з УКТЗЕД 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1205, 1206 00, 1507, 1512, 1514 та 2306.

До переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу на безоплатній основі включається суб’єкт агропромислового комплексу, який зареєстрований у Державному аграрному реєстрі, набув статусу користувача зазначеного Реєстру та відповідає одночасно таким критеріям:

1) зареєстрований як платник податку на додану вартість станом на 23 лютого 2022 р. та на дату формування електронного запиту програмними засобами Державного аграрного реєстру;

2) не має податкового боргу за платежем «Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов’язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства» (код платежу – 21081000);

3) стосовно нього не складений акт податкового органу щодо невстановлення місцезнаходження платника податків у зв’язку із неможливістю проведення перевірки щодо дотримання валютного законодавства;

Читайте також: За непрацевлаштування осіб з інвалідністю аграріїв позбавлятимуть держпідтримки

4) здійснив з 23 лютого 2022 р. до 27 жовтня 2023 р. (включно) операцію з експорту товару (товарів), за якою банком був завершений валютний нагляд за дотриманням суб’єктом агропромислового комплексу установлених Національним банком граничних строків розрахунків за операцією з експорту товару (товарів) після зарахування на поточний рахунок суб’єкта агропромислового комплексу в банку грошових коштів, що надійшли до 27 жовтня 2023 р. (включно) від нерезидента з-за кордону за товар (включаючи кошти, переказані суб’єктом агропромислового комплексу із власного рахунка, відкритого за кордоном, якщо розрахунки за експорт товару здійснювалися через рахунок суб’єкта агропромислового комплексу, відкритий за кордоном, та суб’єктом агропромислового комплексу подано документи іноземного банку, які підтверджують зарахування коштів від нерезидента за товар) або від банку (резидента або нерезидента) за документарним акредитивом.

Для включення до переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу суб’єкт агропромислового комплексу подає заяву, яка формується програмними засобами Державного аграрного реєстру.

Рішення про включення, відмову у включенні до або виключення з переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу за заявами суб’єкта агропромислового комплексу приймається Мінагрополітики протягом двох робочих днів з дати подачі заяв до Державного аграрного реєстру.

Інформація про включення, відмову у включенні до або виключення суб’єктів агропромислового комплексу з переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу відображається програмними засобами Державного аграрного реєстру.

Внесено також зміну до постанови Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 573 «Про функціонування Державного аграрного реєстру».

Експериментальний проект реалізовуватиметься з 1 листопада 2023 р. до 31 грудня 2024 р.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про реалізацію експериментального проекту з верифікації суб`єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану
||
№ Документа: 1132
Дата прийняття: 31.10.2023
Дата набрання чинності: 01.11.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про реалізацію експериментального проекту з верифікації суб`єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану
||
№ Документа: 1132
Дата прийняття: 31.10.2023
Дата набрання чинності: 01.11.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає