Законодавство
Електронна і паперова постанови про порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, мають однакову юридичну силу
Набрав чинності наказ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України «Про внесення змін до Інструкції з оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі» від 19 липня 2024 р. № 662.
Відтепер під час опрацювання матеріалів інформаційного файлу та встановлення факту вчинення адміністративного правопорушення, розгляд якого віднесено до компетенції Державної служби України з безпеки на транспорті, уповноважена посадова особа виносить постанову без складання протоколу про адміністративне правопорушення. Формування проєкту постанови здійснюється автоматизовано. При цьому уповноважена посадова особа може створювати ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу (нова редакція абз. 1 п. 3 розділу ІІ Інструкції).
Читайте також: Держпідтримка виробникам та реалізаторам зброї – без обмежень
Згідно з новою редакцією п. 3 розділу ІІІ Інструкції у разі несплати штрафу особами, зазначеними у статті 14-3 КУпАП, уповноважена посадова особа направляє органу державної виконавчої служби заяву про примусове виконання рішення, форму якої наведено у додатку 5 до цієї Інструкції. Заява про примусове виконання рішення може бути подана до органу державної виконавчої служби у паперовій або електронній формі в порядку, визначеному чинним законодавством.
Не допускається одночасне пред’явлення постанови у формі електронного документа до різних органів державної виконавчої служби, а також одночасне пред’явлення постанови в електронній та паперовій формі.