Законодавство
Фіксований телефонний зв’язок піде через мобільні канали
Набрало чинності рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Про внесення змін до Порядку маршрутизації трафіка в телекомунікаційній мережі загального користування України» від 18 грудня 2018 р. № 656.
Новими абзацами у п. 3.6 розділу III встановлено, що маршрутизація трафіка голосової телефонії між телекомунікаційними мережами, що побудовані з використанням різних технологій комутації (пакетів або каналів), має здійснюватись через міжмережеві (медіа) шлюзи.
За наявності у оператора систем, які підтримують використання різних технологій комутації, маршрутизація може здійснюватись без задіяння медіа шлюзів за напрямком, на якому використовується технологія комутації пакетів.
Операторам телекомунікацій забороняється, зокрема, здійснювати маршрутизацію трафіка через точки взаємоз’єднання мереж, розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополі, які використовуються суб’єктами господарювання, що не зареєстровані згідно із законодавством України (доповнення до п. 3.15).
Оновлений п. 4.1. розділу IV визначає, що маршрутизація голосової телефонії від/до кінцевого обладнання абонентів місцевих мереж фіксованого телефонного зв’язку може здійснюватися з використанням мобільного зв’язку на договірних засадах.
Один вузол телекомунікаційної мережі може забезпечувати з’єднання декількох місцевих телефонних мереж та/або зон нумерації. При цьому він може використовувати код СКС-7 мережевий або код СКС-7, який відповідає географічній зоні розміщення обладнання.
Вузол має виконувати функції комутаційного обладнання опорно-транзитної телефонної станції (ОПТС) чи автоматичної міжміської станції (АМТС) декількох місцевих телефонних мереж та/або зон нумерації. У цьому випадку маршрутизація всього трафіка здійснюється тільки через 1 вузол телекомунікаційної мережі зі статусами ОПТС/АМТС.
You must be logged in to post a comment Login