Законодавство
Фіксування кримінального судочинства в умовах воєнного стану – за журналом
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 15030 щодо забезпечення своєчасного судового розгляду в умовах воєнного стану.
Доповненнями до ст. 615 Кримінального процесуального кодексу України, зокрема пропонується визначити, що в умовах воєнного стану у разі знеструмлення електромережі суду або відсутності доступу до мережі Інтернет, на час дії таких обставин фіксування судового засідання, а також розгляду питань слідчим суддею може здійснюватися за ініціативою слідчого судді, суду відповідно (якщо є згода всіх учасників розгляду, які з’явилися в судове засідання) за допомогою журналу судового засідання, який веде секретар судового засідання відповідно до ст. 108 цього Кодексу.
У такому випадку в журналі судового засідання відображаються істотні моменти розгляду справи в тій послідовності, в якій вони мали місце в судовому засіданні.
В такому разі журнал судового засідання складається секретарем судового засідання впродовж 5 днів з дня закінчення судового засідання.
«Проблема криється у окремих положеннях Кримінального процесуального кодексу України, які вимагають від суду здійснювати повне фіксування ходу судового засідання технічними засобами, що в умовах відсутності електроенергії та відсутності інтернет-зв’язку стає неможливим (ст. 107 КПК України). Крім того, відсутність відповідного технічного запису судового засідання є безумною підставою для скасування судового рішення (ст. 412 КПК України)», – йдеться у пояснювальній записці до проекту.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.







