Connect with us

Законодавство

Фортифікації передаватимуть Збройним Силам за актом приймання-передачі

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 травня 2024 р. № 514, якою визначено механізм прийняття, утримання, обслуговування та ведення оперативного обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, будівництво яких здійснено державними замовниками відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підвищення обороноздатності держави на період воєнного стану в Україні» від 29 грудня 2023 р. № 1415.

Зокрема передбачено, що фортифікаційні споруди передаються державним замовником суб’єкту управління або залишаються в сфері управління державного замовника, якщо суб’єкт управління, в межах території відповідальності якого побудована фортифікаційна споруда, був державним замовником будівництва.

Після завершення будівництва фортифікаційної споруди державні замовники протягом п’яти днів:

– організовують підготовку паспорта фортифікаційної споруди;

– повідомляють відповідній обласній, Київській міській державній (військовій) адміністрації, в межах території відповідальності якої здійснювалося будівництво фортифікаційної споруди, про завершення будівництва.

Обласна, Київська міська державна (військова) адміністрація, в межах території відповідальності якої здійснювалося будівництво фортифікаційної споруди, протягом п’яти днів після отримання повідомлення від державного замовника про закінчення будівництва:

– приймає рішення про прийняття фортифікаційної споруди від державного замовника до сфери управління відповідної обласної, Київської міської державної (військової) адміністрації;

– у разі потреби визначає відповідну районну державну (військову) адміністрацію, військову адміністрацію населеного пункту (за згодою), в межах території відповідальності якої здійснювалося будівництво фортифікаційної споруди, до сфери управління якої буде передана фортифікаційна споруда від державного замовника.

Про зазначене рішення обласна, Київська міська державна (військова) адміністрація повідомляє державному замовнику та військовому командуванню, в межах території відповідальності яких здійснювалося будівництво фортифікаційної споруди, про визначеного суб’єкта управління.

Суб’єкт управління протягом п’яти днів після отримання рішення обласної, Київської міської державної (військової) адміністрації:

– визначає балансоутримувача;

– утворює комісію з приймання-передачі фортифікаційної споруди, до складу якої включає представників суб’єкта управління, державного замовника, балансоутримувача та військового командування, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда, та призначає її голову.

Читайте також: До 8 років позбавлення волі за неналежне утримання та експлуатацію укриттів

Комісія протягом десяти днів з дня утворення здійснює приймання фортифікаційної споруди від державного замовника та її передачу до суб’єкта управління, оформляє акт приймання балансоутримувачем фортифікаційної споруди та подає його на затвердження суб’єкту управління.

Суб’єкт управління протягом п’яти днів з моменту отримання акта приймання балансоутримувачем фортифікаційної споруди затверджує його та забезпечує взяття на облік фортифікаційної споруди, що належить до сфери його управління, про що повідомляє Міноборони та військовому командуванню, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда.

У разі коли фортифікаційна споруда залишається в сфері управління державного замовника, державний замовник протягом п’яти днів після завершення її будівництва:

– організовує підготовку паспорта фортифікаційної споруди;

– визначає балансоутримувача;

– забезпечує прийняття балансоутримувачем фортифікаційної споруди та повідомляє про це Міноборони та військовому командуванню, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда;

– забезпечує взяття на облік фортифікаційної споруди.

У разі необхідності використання фортифікаційної споруди підрозділами Збройних Сил для забезпечення здійснення заходів з безпеки та оборони фортифікаційна споруда передається за рішенням суб’єкта управління у тимчасове користування підрозділам Збройних Сил, визначеним у зверненні військового командування, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда.

Передача балансоутримувачем фортифікаційної споруди у тимчасове користування підрозділу Збройних Сил та повернення її балансоутримувачу, а також передача між підрозділами Збройних Сил здійснюється згідно з актом приймання-передачі фортифікаційної споруди.

Утримання та обслуговування фортифікаційної споруди на час її тимчасового використання здійснюється у порядку, визначеному Міноборони.

Рішення щодо здійснення будь-яких конструктивних змін, які передбачають внесення змін до паспорта фортифікаційної споруди або повний чи частковий демонтаж фортифікаційної споруди, приймається суб’єктом управління за погодженням з військовим командуванням, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда.

Ведення оперативного обліку фортифікаційних споруд здійснюється у порядку, визначеному Міноборони.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку прийняття, утримання, обслуговування та ведення обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд
||
№ Документа: 514
Дата прийняття: 07.05.2024
Дата набрання чинності: 15.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку прийняття, утримання, обслуговування та ведення обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд
||
№ Документа: 514
Дата прийняття: 07.05.2024
Дата набрання чинності: 15.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає