Connect with us

Законодавство

Громадським активістам хочуть обмежити доступ до влади та визнати їх корупціонерами

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про очищення влади” (щодо недопущення зовнішнього впливу на інтереси держави)» № 3326.

Метою проекту Закону його автор – депутат від ОПЗЖ Ф. Христенко вважає  запобігання можливому порушення інтересів держави та втручанню у здійснення державної політики з боку іноземних держав, іноземних фізичних чи юридичних осіб через пов’язаних з ними громадян України, які отримували кошти, майно, послуги від іноземних суб’єктів і відповідно можуть діяти в їхніх інтересах у випадку зайняття ними посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Змінами до ст.ст. 1, 3 Закону «Про очищення влади» пропонується запровадити додаткові категорії осіб, яким забороняється обіймати посади, пов’язані із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідна «люстраційна» заборона застосовуватиметься до осіб, які займають чи впродовж останніх 10 років перед днем призначення (обрання) на посаду, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрації), займали посаду керівника, входили до складу органу управління або були членами громадського об’єднання, іншого непідприємницького товариства, яке безпосередньо або через будь-яких третіх осіб отримує чи отримувало кошти, майно, послуги від іноземних держав, органів влади чи посадових осіб іноземних держав, міжнародних неурядових організацій чи неурядових організацій іноземних держав або від іноземних юридичних осіб, іноземних громадян, осіб без громадянства чи уповноважених ними осіб, або з будь-якого іншого джерела фінансування, розташованого за межами України.

Зазначену заборону, на переконання  законотворця з ОПЗЖ, варто поширити й на осіб, які систематично (більше трьох разів на рік) у період останніх 10 років перед днем призначення (обрання) на посаду, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрації), виконували роботи, надавали послуги чи будь-яким іншим чином залучалися до діяльності відповідного громадського об’єднання, іншого непідприємницького товариства, якщо вони знали або повинні були і могли знати, що оплата їх робіт, послуг чи іншої участі здійснюється за рахунок коштів чи майна, отриманого з джерела фінансування, розташованого за межами України.

Прикінцевими положеннями законопроекту передбачено звільнення зазначених осіб із займаних ними посад та внесення відомостей про них до Єдиного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.