Connect with us

Законодавство

Громадяни зможуть відкривати індивідуальні інвестиційні рахунки

Опубліковано

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України підтримала проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання участі громадян у інвестиційній діяльності» № 8111, який покликаний запровадити в Україні індивідуальні інвестиційні рахунки, за умови доопрацювання його окремих норм.

Будь-яка фізична особа зможе відкрити особовий рахунок – середньостроковий (до 3 років) або довгостроковий (до 7 років) для інвестування власних заощаджень. Послугу відкриття рахунку, його обслуговування, виконання ролі податкового агента виконуватиме інвестиційна фірма.

Ключовою відзнакою інвестиційних рахунків є податкові переваги. За умови дотримання всіх вимог по функціонуванню рахунка (строку дії, неперевищенні ліміту суми зберігання, зняття не раніше встановленого строку) власник звільняється від оподаткування прибутку, отриманого від операцій за цими рахунками.

Читайте також: Новий крок до «цифрового безвізу» з ЄС

Кошти на індивідуальних рахунках активно «працюватимуть». Інвестиційна фірма в інтересах власника зможе вкладати їх в надійні інструменти ринку капіталу. На першому етапі це можуть бути: муніципальні, корпоративні облігації, акції, які торгуються на біржі, депозитні сертифікати банків, відкриті інвестиційні фонди (спеціалізовані, диверсифіковані).

«Ми розглядаємо інвестиційні рахунки як перспективний фінансовий напрямок, який буде цікавим вельми широкому колу інвесторів. Особливо тим, хто раніше не наважувався виходити на ринки капіталу. Діятиме проста процедура відкриття та закриття рахунку. Крім того, його можна буде переводити на обслуговування з однієї інвестфірми до іншої. Нульова ставка оподаткування дасть можливість інвестору самостійно обирати між інструментами, в які інвестувати, з огляду на їх природу та ризикованість, а податкова складова була однакова», – прокоментував Член НКЦПФР Юрій Бойко.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.