Законодавство
Хімчистки, страховики та турагенти мають використовувати реєстраційні книги
Міністерство фінансів інформує, що з 1 січня 2022 р. застосування РРО/ПРРО залишається не обов’язковим для ФОП – платників єдиного податку:
– першої групи;
– другої-четвертої груп, яким відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 23 серпня 2000 р. № 1336 дозволено замість РРО/ПРРО використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (РК та КОРО).
Читайте також: Торгівля на території села допускається без РРО
Зазначеною постановою встановлено, що з 1 січня 2022 р. при продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання РК та КОРО) якщо:
– річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 р. – 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
– така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;
– такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;
– сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.
При цьому скасовано можливість не використовувати РК та КОРО при наданні послуг хімчистки, страхування та туристичних, екскурсійних послуг.
Для платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується, а у всіх інших випадках для платників єдиного податку другої-четвертої групи застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 р. є обов’язковим.
Нагадаємо, нові вимоги до форми та змісту чеків РРО/ПРРО