Законодавство
Хто має охороняти приміщення судів?
Вища рада правосуддя на своєму офіційному сайті повідомила про те, що на 8 червня 2018 року о 13 год. 00 хв. у приміщенні окружного адміністративного суду міста Києва призначено судовий розгляд за позовом Блащук Жаннети Григорівни до Міністерства внутрішніх справ України, Вищої ради правосуддя про визнання протиправними та нечинними з моменту прийняття наказу Міністерства внутрішніх справ України від 26 грудня 2016 року № 1352 та рішення Вищої ради юстиції від 26 грудня 2016 року № 3470/0/15-16 «Про затвердження Тимчасового порядку забезпечення охорони судів, органів та установ системи правосуддя, а також підтримання громадського порядку в них». Провадження відкрито ухвалою окружного адміністративного суду міста Києва від 5 березня 2018 р.
В повідомленні ВРП зазначається, що відповідно до ст. 160 Закону “Про судоустрій і статус суддів”, Служба судової охорони має підтримувати громадський порядок у суді, припиняти прояви неповаги до суду, охороняти приміщення судів, органів і установ системи правосуддя, гарантувати особисту безпеку суддів і членів їхніх сімей, працівників суду і учасників судового процесу.
Згідно з пунктом 39 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», тимчасово, на період до початку виконання в повному обсязі повноважень Служби судової охорони, підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу здійснюється підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України.
You must be logged in to post a comment Login