Законодавство
Хто розпоряджатиметься геологічною інформацією?
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання розпорядження геологічною інформацією» від 7 листопада 2018 р. № 939.
Нею визначено, що геологічна інформація – це зафіксовані відомості геологічного, геофізичного, геохімічного, інженерно-геологічного, технологічного, фізико-географічного, тощо змісту, що характеризують геологічну будову надр, родовища корисних копалин, склад сировини та властивості гірських порід, руд, мінералів, вуглеводнів, підземних вод, а також інші якісні та кількісні параметри, показники та ознаки надр. Такі відомості поділені на первинну інформацію та вторинну.
Геологічна інформація, створена власним коштом юридичних та фізичних осіб, є їх власністю, об’єктом цивільно-правових відносин і може використовуватися як внесок до статутного капіталу юридичних осіб.
Власник геологічної інформації повинен повідомляти Держгеонадра про її створення, придбання чи передачу права власності на геологічну інформацію чи права користування нею.
Так, відомості про геологічну інформацію незалежно від виду та форми власності підлягають обліку у каталозі відомостей, держателем якого є Держгеонадра, а його адміністратором – державне науково-виробничим підприємство «Державний інформаційний геологічний фонд України» (далі – «Геоінформ України»). До такого каталогу передаються та вносяться такі данні:
- вид геологічної інформації;
- назва геологічної інформації;
- дата створення геологічної інформації;
- інформація про власника геологічної інформації (найменування, код, місцезнаходження / ПІБ, місце проживання);
- місце проведення робіт або місцезнаходження родовищ корисних копалин.
Відповідно, інформація про створення, придбання, передачу права власності на геологічну інформацію, тощо, підлягає внесенню «Геоінформ України» до каталогу протягом 5 робочих днів з дня надходження повідомлення від власника геологічної інформації.
Геологічна інформація, створена (придбана) за кошти державного бюджету, є відповідно, державною власністю. Така геологічна інформація, підлягає обов’язковій передачі до Державного сховища геологічної інформації та кам’яного матеріалу.
Первинна геологічна інформація, яка є державною власністю, надається у користування на договірній основі, зокрема безоплатно органам державної влади та органам місцевого самоврядування, державним і комунальним підприємствам.
Користування вторинною (обробленою) геологічною інформацією, що є державною власністю, безоплатне. Така інформація має бути розміщена у відкритому доступі на сайті підприємства «Геоінформ України» та/або надаватися в електронній формі.
Юридична чи фізична особа, яка бажає придбати право користування первинною геологічною інформацією, що є державною власністю, надсилає рекомендованим листом до Держгеонадр запит, в якому зазначається:
- мета отримання інформації;
- район проведення робіт або місцезнаходження родовища корисних копалин;
- ідентифікація інформації згідно з каталогом;
- форма надання інформації.
Запитувана інформація надається особі після оплати вартості первинної геологічної інформації та підписання договору (близько 45-55 днів).
You must be logged in to post a comment Login