Законодавство
Інкасації мають застрахувати життя та здоров’я
Набрала чинності постанова правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні» від 4 вересня 2018 № 96. Змінювана інструкція затверджена постановою НБУ від 31 березня 2017 р. № 29.
За новим п. 8-1 банки, до початку діяльності з інкасації, зобов’язані подати до Нацбанку пакет документів, серед яких копії документів про керівника служби інкасації, копії дозволів на право використання працівниками такого підрозділу вогнепальної зброї та на придбання індивідуальних засобів захисту й радіозв’язку, копії технічних паспортів на оперативний автотранспорт, тощо (загалом 24 підпункти).
Також у п. 17, за яким банк лише мав право у Положенні про інкасацію визначати порядок інкасації та перевезення коштів та валютних цінностей, тепер зобов’язаний це зробити, в тому числі передбачити перевезення авіаційним транспортом за потреби (новий пп. 6 п. 17).
Натомість, визначити порядок перевезення валютних цінностей від банку до банкоматів, пунктів обміну валют, між банками, від банку до їх клієнтів тощо у Положенні про інкасацію зобов’язані і юридичні особи (які мають відповідну ліцензію НБУ) за новим п. 17-1.
Змінами до п. 22 Нацбанк зобов’язали працівників інкасації застрахувати своє життя та здоров’я.
Для отримання цінностей із видаткової каси Нацбанку уповноваженій особі банку довіреність уже не потрібна (зміни до п. 38).
До того ж за змінами до п. 68 НБУ може повернути всю готівку до банку на перепакування, якщо виявиться порушена упаковка, незважаючи на договір про касове обслуговування банків, оскільки згадки щодо нього вже не міститься у даному пункті.
Банки та юридичні особи з ліцензіями на надання послуг інкасації, мають привести свої внутрішні положення у відповідність до цих та інших змін протягом 3 місяців.
You must be logged in to post a comment Login