Connect with us

Законодавство

Іноземці можуть служити у Нацгвардії

Опубліковано

Набрав чинності Указ Президента України від 21 лютого 2024 р. № 84/2024, яким визначено порядок проходження іноземцями та особами без громадянства військової служби в Національній гвардії України.

Іноземці, які на законних підставах перебувають на території України, раніше не судимі та відповідають вимогам проходження військової служби, визначеним Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», можуть бути прийняті у добровільному порядку (за контрактом) на військову службу до Національної гвардії України.

Іноземці проходять:

– військову службу за контрактом осіб рядового складу;

– військову службу за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.

З іноземцями, які приймаються у добровільному порядку на військову службу, укладається контракт про проходження іноземцями чи особами без громадянства відповідного виду військової служби в Національній гвардії України.

Переліки посад, які не можуть бути заміщені іноземцями та особами без громадянства, та військових частин Національної гвардії України, у яких не можуть проходити службу іноземці та особи без громадянства, визначаються Міністерством внутрішніх справ України.

Іноземці, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, звертаються до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем їх проживання або безпосередньо до військової частини Національної гвардії України, в якій мають бажання проходити військову службу за контрактом.

Читайте також: Дозвіл на працю для іноземців та осіб без громадянства скасують

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, до яких звернулися іноземці, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом у Національній гвардії України, направляють зазначених осіб до відповідних військових частин Національної гвардії України.

Іноземці, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом в Національній гвардії України, подають заяву з проханням щодо прийняття їх на військову службу за контрактом, а також надають згоду на обробку персональних даних та згоду на проведення перевірки поданих ними відомостей. Відповідні заяви і згоди подаються письмово в паперовій або в електронній формі (за наявності технічної можливості).

Стосовно іноземців, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, проводиться перевірка відомостей щодо законності перетинання іноземцями державного кордону під час в’їзду в Україну, законності перебування їх на території України, наявності паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відомостей про відсутність судимості, достовірності інших відомостей, наданих ними.

У разі встановлення за результатами перевірки відомостей, які не відповідають установленим вимогам прийому на військову службу, іноземець не підлягає прийняттю на військову службу.

Іноземці, які приймаються на військову службу, проходять обов’язковий медичний огляд військово-лікарською комісією в закладі охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України, професійно-психологічний відбір та здають визначені Міністерством внутрішніх справ України нормативи з фізичної підготовки.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про Положення про проходження військової служби в Національній гвардії України іноземцями та особами без громадянства
||
№ Документа: 84/2024
Дата прийняття: 21.02.2024
Дата набрання чинності: 23.02.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про Положення про проходження військової служби в Національній гвардії України іноземцями та особами без громадянства
||
№ Документа: 84/2024
Дата прийняття: 21.02.2024
Дата набрання чинності: 23.02.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає